Băsescu, reacție după retragerea acreditărilor: ”Tudorel a luat-o razna! Revino-ţi, omule!”

62029554
Agerpres

Fostului președinte Traian Băsescu a reacționat după ce Ministerul Justiției a refuzat acreditarea pentru corespondentul Știrilor Pro TV Ovidiu Oanță.

Ministerul a luat aceeași deciziei și în cazul corespondentului de la Realitatea TV.

Iatâ mesajul postat de Traian Băsescu pe Faceook:

Tudorel a luat-o razna ...

Crezând că din postura de ministru poţi face orice, ce credeţi că a făcut Tudorel Toader?

A refuzat să acrediteze la Ministerul Justiţiei ziarişti neconvenabili de la PRO TV- Ovidiu Oanţă şi Realitatea-Ionela Arcanu.

Trebuie să recunosc, zece ani cât am fost Preşedinte al României erau acreditaţi la preşedinţie mulţi ziarişti care mă ascultau zâmbitori în timpul declaraţiilor, mă provocau la momentul întrebărilor, după care mă făceau pulbere la posturile lor de televiziune, fie că erau de la Realitatea, Antene, România Tv sau din presa scrisă sau audio.

Niciodată nu mi-a dat prin cap să le retrag acreditarea. Până la urmă eram mulţumit că mesajul meu era preluat după care era făcut pulbere prin comentariile jurnalistului care desigur „ştiau ei mult mai bine şi erau mult mai pricepuţi”.

Când a fost cazul m-am „războit” cu ei, dar recunosc nu mi-a dat prin cap să-i interzic.

Tudorel a luat-o razna. Revino-ţi omule!”

Articol recomandat de sport.ro
FOTO Ashlyn Castro, apariție sclipitoare pe rețelele sociale: ”Iubitul tău e cel mai norocos. Are două Baloane de Aur acasă”
FOTO Ashlyn Castro, apariție sclipitoare pe rețelele sociale: ”Iubitul tău e cel mai norocos. Are două Baloane de Aur acasă”
Citește și...
Viorica Dăncilă, vizită în SUA. Conferința la care va participa

Premierul Viorica Dăncilă va face o vizită în SUA, în perioada 23-26 martie, pentru a participa la Conferinţa Comitetului Americano-Israelian pentru Politici Publice.

Iohannis: Avem o şansă reală să obţinem o ieşire ordonată a Marii Britanii. Drepturile românilor, asigurate

Preşedintele Iohannis a declarat, vineri, la Bruxelles, la sosirea la reuniunea Consiliului European, că există o şansă reală de a obţine o ieşire ordonată a Marii Britanii din UE.

Ce surprize ar putea aduce alegerile europarlamentare. Partidele care riscă să piardă

Aproape 50% dintre români sunt hotărâţi, şi chiar foarte hotărâţi, să meargă la vot în ziua alegerilor europarlamentare care vor avea loc peste 2 luni, pe 26 mai.

Recomandări
Sindicatele din educație resping „categoric” noua grilă de salarizare. Ce coeficienți cer profesorii

Cele trei mari organizații sindicale din educație resping „categoric” propunerea privind salarizarea personalului din învățământ, prezentată marți la Palatul Cotroceni, considerând că aceasta „nu răspunde revendicărilor” salariaților.

HARTĂ: Eclipsa de Soare din 12 august 2026: la ce oră începe și unde se vede cel mai bine în România evenimentul astronomic

Astăzi, 12 august 2026 are loc cea mai importantă eclipsă de Soare a anului, un fenomen astronomic vizibil parțial și din România, dar care va putea fi admirat în forma sa totală în special din Spania și din regiuni nordice precum Islanda și Groenlanda.

Trei obstacole, găsite pe calea ferată între Constanța-Mangalia înainte de trecerea unui tren. Poliția face cercetări

Trei obstacole, amplasate în trei puncte diferite pe calea ferată Constanța-Mangalia, au fost identificate miercuri, înainte de trecerea unui tren. Poliția Transporturi Feroviare a fost sesizată și face cercetări pentru identificarea celor responsabili.