Zeci de turisti s-au apropiat de lava vulcanului care a erupt in Hawaii. Ce au observat cand au pasit pe rocile vulcanice
19-08-2016
|
10:41
Zeci de persoane s-au aventurat in Hawaii sa se apropie de lava vulcanului din insula care a erupt in urma cu 2 luni.
Oamenii au pasit cu atentie pe straturile vechi de lava pentru a ajunge la cea care inca emana caldura, spun ei, si un miros ciudat.
Elementul unic a fost de fapt varsarea lavei in ocean, lucru care nu s-a mai intamplat din 2013.
Pentru a ajunge insa in punctul fierbinte al insulei, turistii trebuie sa mearga 16 kilometri de-a lungul vulccanului.
Sursa: Pro TV
Etichete:
vulcan,
eruptie,
hawaii,
Dată publicare:
19-08-2016 08:20
Citește și...
Recomandări
Scandalul Romarm-Pițurcă. USR: Gabriel Țuțu, fost ofițer SRI, este ”protejatul” ministrului Economiei, Virgil Popescu
Fostul ministru al Economiei, Claudiu Năsui, susține că directorul general al companiei Romarm, Gabriel Țuțu, inculpat de DNA, este ”protejatul” actualului ministru al Economiei, Virgil Popescu.
Zona euro a evitat la limită recesiunea, după ce a revenit pe creștere în trimestrul patru din 2022
Zona euro a înregistrat creştere economică în trimestrul patru din 2022, evitând recesiunea, deşi costurile ridicate cu energia, scăderea încrederii şi majorarea dobânzilor au afectat regiunea, transmite Reuters.