Incredibil! A tras cu pleoapele un avion de 500 kg

60433318

Are 50 de ani si de peste 40 practica kung fu. Numele lui este Dong Changsheng si pentru cunoscatori el este cel care a reusit acum patru ani sa traga o masina cu ajutorul pleoapelor.

Recent insa, omul a remorcat un hidro-avion cu o sfoara, care avea la capat carlige, pe care si le-a prins de pleoapele de jos ale ochilor. Apoi a inceput sa traga si sa miste aparatul cativa metri, in mai putin de un minut.

Totul s-a intamplat la o expozitie in provincia Jilin, din China.

De mentionat ar fi faptul ca avionul cantareste o jumatate de tona.

"Ca sa fiu sincer, pot sa spun ca nu mi-am folosit toata forta ca sa fac asta. Probabil ca puteam sa-l trag inca de trei ori mai mult, dar nu era prea mult loc la acea expozitie”, a declarat barbatul.

"Am capatat in timp puterea de a face asa ceva, dar trebuie sa-i avertizez pe oameni ca este un lucru foarte periculos. Nu faceti sub nicio forma asa ceva acasa, nu incercati sa ma copiati!”, a incheiat Dong.
 

Articol recomandat de sport.ro
Scene incredibile! Au dat foc stadionului și a urmat haosul: ”Nu cumpărați bilete la ei”
Scene incredibile! Au dat foc stadionului și a urmat haosul: ”Nu cumpărați bilete la ei”
Citește și...
Adio cala avionului: Câinii de talie mare pot călători de acum în cabină pe anumite zboruri din Italia

Câinii de până la 30 de kilograme vor putea să călătorească alături de stăpânii lor în cabină, pe anumite zboruri interne din Italia, începând de luni.

Presa internaţională a relatat despre explozia „impresionantă” din România pentru a creşte debitul Dunării secate

Agenţiile internaţionale de presă şi publicaţii prestigioase au relatat despre operaţiunea spectaculoasă din România de detonare a unei stânci pentru a creşte debitul Dunării.

Panică pe plaja Paradise Beach din Thassos. Oamenii au privit îngroziți întreaga scenă de salvare a unui adolescent român

Solidaritate impresionantă pe o plajă din Thassos. Zeci de turiști români, alături de un salvamar, au format un lanț uman și, ajutați de o frânghie, au reușit să salveze un adolescent român de 15 ani prins în larg de curenții puternici.

Recomandări
Guvernul, plan de rezervă în plină criză energetică. Ce va face dacă marile companii și populația nu vor reduce consumul

În plină criză energetică autoritățile cer măsuri radicale. Oficialii s-au întâlnit cu reprezentanții marilor companii consumatoare de curent și le-au cerut să reducă voluntar consumul.

Asociația Prosumatorilor cere TVA zero pentru fotovoltaice și baterii de stocare, după modelul german. Ce avantaje ar aduce

APCE solicită Parlamentului adoptarea în regim de urgenţă a unui pachet de măsuri fiscale inspirat din modelul german, care să permită aplicarea TVA 0% pentru sistemele fotovoltaice de până la 27 kW şi pentru bateriile de stocare aferente.

Republica Moldova a activat planul de criză: restricții la consumul de energie și apă. Se caută surse alternative din România

Comisia Naţională de Management al Crizelor din Republica Moldova a aprobat un nou set de măsuri pentru gestionarea situaţiei din sectorul energetic şi a riscurilor generate de nivelul scăzut al apei în fluviul Nistru.