Geniul-PR din spatele campaniilor lui Margaret Thatcher a spus in direct un banc despre prabusirea avionului Germanwings

61657123

Omul care s-a ocupat de PR in trei campanii castigate de Margaret Thatcher se afla sub un tir de acuzatii dupa ce a facut in direct la radio o gluma nepotrivita despre prabusirea avionului Germanwings.

Lordul Timothy Bell e cunoscut in intreaga lume drept un adevarat guru al PR-ului si o parte importanta a succesului inregistrat in anii 80 de Margaret Thatcher.

Acum insa, Baronul Bell este din nou in atentia opiniei publice dar intr-un mod negativ. Acesta a facut in direct la radio o gluma legata de prabusirea avionului Germanwings.

"- Cioc cioc
- Cine e acolo?
- Pilotul".

Aceasta este bancul sec cu care Baronul Bell a reusit sa provoace furia ascultatorilor si a tabloidelor britanice. Bancul, unul construit pe formula standard "knock-knock jokes" face aluzie la faptul ca pilotul avionului Germanwings a batut la usa fara a fi lasat sa revina la mansa de catre copilotul care a indreptat avionul spre munti.
 

Articol recomandat de sport.ro
Fostul campion al României și-a scos la vânzare casa de lux! Cere 547.000 de euro
Fostul campion al României și-a scos la vânzare casa de lux! Cere 547.000 de euro
Citește și...
Va avea loc un nou proces Maradona. Două surori şi fostul său avocat, judecaţi pentru fraudă

Justiția argentiniană a decis marți trimiterea în judecată a șase persoane, printre care două surori ale lui Diego Maradona și fostul său avocat, pentru presupusa gestionare frauduloasă a mărcii fostului fotbalist decedat în 2020.

Alexandru Balan, spionul KGB care transmitea secrete de stat și extrădat de România, întâmpinat cu flori în Belarus

Alexandru Balan, fost adjunct al șefului SIS Moldova arestat în România pentru că transmitea secrete de stat și extrădat de țara noastră în urma unei operațiuni comune derulate alături de SUA, Polonia și Moldova, a fost întâmpinat cu flori în Belarus. 

Motivul pentru care niciun echipament militar nu va defila anul acesta la tradiționala paradă militară de la Moscova

Rusia va sărbători luna viitoare victoria asupra Germaniei naziste printr-o paradă militară în Piaţa Roşie din Moscova, însă fără expunerea de echipament militar, având în vedere situaţia operaţională din războiul din Ucraina, a anunţat Moscova.

Recomandări
LIVE, ora 12.30: PSD și AUR își prezintă moțiunea de cenzură împotriva Guvernului Ilie Bolojan. Vot decisiv pe 5 mai

Moţiunea de cenzură intitulată "STOP 'Planului Bolojan' de distrugere a economiei, de sărăcire a populaţiei şi de vânzare frauduloasă a averii statului", este prezentată astăzi în plenul reunit al Parlamentului.

Regele Charles i-a reamintit lui Trump că aliații NATO au sărit mereu în ajutorul SUA. Președintele american: ”Doi regi”

Regele Charles al III-lea a ținut marți un discurs istoric în Congresul American. Și a început prin a condamna tentativa de asasinat împotriva președintelui Donald Trump, de sâmbătă.

Siegfried Mureşan, la EURomânia: 10 miliarde de euro din PNRR, în pericol. Instabilitatea riscă să blocheze banii europeni

Tensiunile politice de la București au ajuns să provoace reacții dure și la Strasbourg, chiar în ziua în care Parlamentul European a discutat viitorul buget al Uniunii Europene.