Dezvăluiri şocante în cazul Maddie McCann, fetiţa dispărută în Portugalia

60138586

Documente din anchetă, făcute publice de presa de la Londra, arată că poliţiştii au trecut cu vederea informaţii care ar fi putut duce la găsirea copilei.

Se pare că micuţa a fost văzută într-un magazin din Amsterdam, vara trecută. Camerele de securitate au filmat o fetiţă care seamănă leit cu Maddie. Era însoţită de o femeie.

Vânzătoarea a declarat că cea mică a venit la ea, i-a spus că o cheamă Maddie şi că a fost luată de lângă mama ei. Însă mărturia s-a rătăcit printre cele 30.000 de pagini ale raportului. Cazul a fost clasat luna trecută, din lipsă de probe.

Articol recomandat de sport.ro
Fiica unui fost mare atacant fură inimile americanilor! Tatăl ei a fost coleg cu Miodrag Belodedici
Fiica unui fost mare atacant fură inimile americanilor! Tatăl ei a fost coleg cu Miodrag Belodedici
Citește și...
Operaţiune de salvare fără precedent a nouă căţeluşi în Arizona

O căţeluşă a adus pe lume nouă pui sub o şcoală modul, de unde aceştia nu au putut să-şi urmeze mama la lumină.

Oraşul norvegian Bergen, la un pas de dezastru - ştiri externe pe scurt

Mii de turişti au fost evacuaţi din cauza unui incendiu izbucnit într-o celebră piaţă de peşte din oraşul norvegian. Pompierii au reuşit să stingă focul care ameninţa o zonă istorică a localităţii.

Nopţi albe la Beijing. Startul Jocurilor Olimpice se dă mâine

Chinezii au cam exagerat cu restricţiile pentru jurnalişti, dar, când vine vorba de distracţii, se dovedesc cele mai primitoare gazde din toată lumea.

Recomandări
Nicușor Dan, criticat dur: Speranța s-a transformat în dezamăgire. Astăzi, dezamăgirea s-a transformat în indignare

Decizia președintelui Nicușor Dan de a-l apăra pe șeful SPP, generalul Lucian Pahonțu, în urma dezvăluirilor privind participarea acestuia la reprimarea manifestanților de la Revoluția din 1989 continuă să facă valuri. 

Prognoză sumbră. Debitul Dunării la intrarea în România o să scadă sub mediile multianuale ale lunilor august şi septembrie

Debitul Dunării la intrarea în ţară va atinge în următoarele zile 1.600 mc/s, apoi va fi în scădere până la valoarea de 1.500 mc/s, situându-se sub mediile multianuale ale lunilor august şi septembrie.

Norvegienii s-au adunat la Palatul Regal din Oslo pentru a-și lua rămas bun de la regele Harald. GALERIE FOTO

Norvegienii s-au adunat sâmbătă în fața Palatului Regal pentru a-și lua rămas bun de la regele Harald, relatează Reuters.