Coreea de Nord pregateste lansarea unei rachete balistice
10-06-2009
|
10:00
Potrivit AFP, armata rusa a anuntat ca dispune de informatii potrivit carora Coreea de Nord pregateste lansarea unei rachete balistice.
"Avem anumite informatii despre tipul si caracteristicile rachetei. In schimb, nu exista informatii precise despre data lansarii", a declarat oficialul rus.
Rusia va supraveghea lansarea acestei rachete, insa nu se stie deocamdata daca este vorba despre o racheta cu raza scurta sau lunga de actiune.
Coreea de Nord a efectuat la 25 mai un al doilea test nuclear si apoi a lansat o serie de rachete cu raza scurta de actiune.
Urmărește Știrile PRO TV pe canalul de social media preferat:
Sursa: Pro TV
Etichete:
rachete,
Dată publicare:
10-06-2009 00:00
Articol recomandat de sport.ro
Citește și...
Recomandări
ANM a prelungit avertizările de vreme rea: vânt puternic, ninsori și viscol. HARTĂ
Administrația Națională de Meteorologie a emis o informare meteorologică și mai multe atenționări și avertizări Cod Galben și Cod Portocaliu, ce vizează intensificări ale vântului, ninsori, polei și viscol, în mare parte din țară.
Volodimir Zelenski ar urma să facă o concesie majoră pentru pace în Ucraina
Rusia a lovit fără milă blocuri de locuințe, chiar și în ziua de Crăciun. Valul de drone și rachete a ucis joi cel puțin 5 oameni și a rănit zeci, în mai multe orașe ucrainene.
Plan Roșu de Intervenție activat, în urma unui accident între 10 mașini, în județul Olt. 27 de persoane implicate
Un accident de amploare s-a produs pe Drumul Expres 12, în zona localității Optași Măgura, județul Olt, unde 10 autoturisme au fost implicate într-o coliziune în care se aflau aproximativ 27 de persoane.