Cel puţin opt morţi şi 10 răniţi într-un incendiu la un hotel din Odessa

62070208

Cel puţin opt persoane şi-au pierdut viaţa şi 10 au fost rănite într-un incendiu declanşat în noaptea de vineri spre sâmbătă la un hotel din Odessa, au anunţat serviciile de urgenţă ucrainene, relatează AFP.

Incendiul de la hotelul Tokyo Star s-a declanşat la ora 01.30 (22:30 GMT, vineri seara) şi nu a putut fi oprit decât după trei ore cu intervenţia a 65 de pompieri şi 13 vehicule, au precizat autorităţile locale.

Odessa, un mare oraş port la Marea Neagră situat la aproximativ 500 km sud de Kiev, este, de asemenea, o staţiune balneară care atrage turişti în timpul verii.

 

Articol recomandat de sport.ro
Tensiuni în Rusia! Duma de Stat, reacție dură după gestul făcut de fiul lui Sobolev: „Nu scuipa în fântână”
Tensiuni în Rusia! Duma de Stat, reacție dură după gestul făcut de fiul lui Sobolev: „Nu scuipa în fântână”
Citește și...
Bătaie cu cuțite între români într-o clădire din Germania. 7 au fost răniți

Cel puţin şapte persoane au fost rănite în urma unor violenţe între cetăţeni români produse pe fondul unei dispute familiale, într-un bloc de locuinţe din sud-vestul Germaniei, informează site-ul de ştiri PZ-news.de.

Panică în New York din cauza unor oale sub presiune. Oamenii au crezut că sunt bombe

S-a instalat panică la metroul din New York după ce un bărbat necunoscut a lăsat două oale sub presiune pe peronul unei staţii şi a dispărut.

Reacția localnicilor la vestea că Trump ar vrea să cumpere Groenlanda: "E nebun"

Donald Trump nu și-a pierdut apetitul pentru afaceri. Drept dovadă - ar vrea să cumpere Groenlanda. Preşedintele american şi-a pus consilierii de la Casa Albă să se intereseze dacă acest lucru ar fi posibil.

Recomandări
Bulgaria a devenit lider mondial în stocarea energiei. Vecinii care țin aprinsă lumina în România sunt peste SUA și Australia

Bulgaria a devenit lider global al capacităților de stocare a energiei, depășind California, Chile sau Australia, regiuni care se bazează pe energie solară. Bulgaria asigură din această energie stocată majoritatea necesarului importat de România. 

Ministerul Apărării de la Chișinău: Drona doborâtă la Galați este rusească, a venit din Ucraina și a traversat Moldova

Drona doborâtă duminică dimineața la Galați este rusească și a traversat Republica Moldova, venind dinspre Ucraina, înainte de a intra în spațiul aerian al României, a transmis Ministerul Apărării de la Chișinău.

Președinții curților de apel cer explicații despre întâlnirea șefei CCR cu Bolojan: Lipsă de transparenţă profund inadecvată

Președinții curților de apel cer clarificări privind întâlnirea dintre șefa CCR, Elena-Simina Tănăsescu, și Ilie Bolojan și critică lipsa de transparență.