Au scandat "Homofobia e o rusine pentru Rusia!" si au fost retinuti

×
Publicitate

Curat neconstitutional, dar umflati-i! Fara sa stea la discutii, politia moscovita a intervenit in forta pentru a dispersa o firava demonstratie in favoarea homosexualilor.

20 de insi care scandau linistiti "Homofobia e o rusine pentru Rusia" au fost inghesuiti brutal in dube si dusi la sectie. Ce-i drept, protestul nu era autorizat.

De ani de zile, autoritatile moscovite sugruma din fasa orice tentativa de organizare la Moscova a unei parade gay.

Pana in 1993, homosexualitatea a fost considerata infractiune in Codul Penal, iar pana in 1999 o maladie mintala.

 

Articol recomandat de sport.ro
Fiica unui fost mare atacant fură inimile americanilor! Tatăl ei a fost coleg cu Miodrag Belodedici
Fiica unui fost mare atacant fură inimile americanilor! Tatăl ei a fost coleg cu Miodrag Belodedici
Citește și...
35 de raniti si un bloc distrus dupa o explozie in Turcia

O explozie uriasa a distrus un bloc de locuinte de trei etaje, din nord-vestul Turciei. 35 de oameni au fost raniti si mai multe masini avariate.

Cat pe ce sa moara inecata... pe sosea!

O femeie din orasul american Indianapolis a fost salvata in ultimul moment de pompieri, din masina luata de ape. Se afla la volan, cand ploaia torentiala a transformat rapid strada intr-un rau involburat.

Explozie de proportii in Texas! VEZI VIDEO

Atentie, traznetele nu doar ca-i sperie pe cei slabi de inger, dar pot sa semene si dezastru.

Recomandări
Accident violent în județul Timiș: patru răniți. Autorul este un șofer fără permis, care consumase alcool și furase mașina

O urmărire ca-n filme s-a încheiat cu un accident violent în județul Timiș. Un bărbat de 27 de ani, băut și fără permis, care încerca să scape de polițiști, a lovit o mașină în care se aflau două tinere și a proiectat-o într-o terasă.

Primul spital construit de la zero în Cluj în ultimii 50 de ani. Realizat prin PNRR, este printre cele mai moderne din Europa

Unul dintre cele mai moderne centre de neurochirurgie din Europa de Est a fost inaugurat sâmbătă la Cluj-Napoca. 

Furtuna din ultimele zile de pe mare a adus la țărm două fragmente de drone militare, care nu reprezentau un pericol

Furtuna din ultimele zile de pe mare a adus sâmbătă la țărm două fragmente de drone militare.