Apple l-a angajat pe fostul CEO al Yves St Laurent, pentru proiectele speciale ale companiei

60609197

Apple l-a angajat pe Paul Deneve, fostul director general al casei de moda Yves St Laurent Group, care va prelua o functie de vicepresedinte si se va ocupa de proiecte speciale sub coordonarea CEO-ului Tim Cook, transmite Bloomberg.

Deneve a mai lucrat pentru Apple in Europa in anii '90.
Apple deviaza astfel de la traditia de a promova din interior. Compania este pe cale sa-l angajeze si pe Pete Distad, director executiv la serviciul de continut TV pe baza de abonament Hulu, care va contribui la achizitia de continut pentru Apple TV, au declarat marti surse apropiate discutiilor, citate de Bloomberg.

Datorita experientei in industria modei de lux, Deneve poate ajuta Apple sa vanda produse la preturi mari.

Apple nu are inca un director executiv pentru reteaua de magazine retail, functia fiind vacanta de anul trecut.

Articol recomandat de sport.ro
Pică transferul la Real Madrid? Iubita l-a dat de gol
Pică transferul la Real Madrid? Iubita l-a dat de gol
Citește și...
Jocul online în limba română care pune la încercare cultura generală a întregii familii. Rocmandarea iLikeIT

Este vineri, așa că ne putem juca. Avem un joc numai bun de încercat în familie. Se numește baftafrate.tv.

Cum poți obține acasă o cafea ca la cafenea. Gadgeturile care fac diferența

Cafeaua bună nu o mai găsim doar la cafenea. Cu gadgeturile potrivite, putem prăji, măcina și regla fiecare detaliu chiar acasă, ca un barista.

Telefoanele, tabletele și laptopurile se scumpesc din cauza boomului IA. Urmează noi creșteri de preț

Telefoanele mobile, tabletele și computerele s-au scumpit, în ultimele luni, din cauza cererii uriașe pentru memorii.

Recomandări
După triumful de la Cannes, filmul „Fjord” al lui Cristian Mungiu intră în cursa pentru Premiile Oscar. Costurile sunt uriașe

După succesul de la Cannes, filmul „Fjord”, regizat de Cristian Mungiu, face un pas important spre Oscar. 

Donald Trump și-a trecut în declarația de avere proiectul Trump Tower din Cluj-Napoca. 927 de pagini de bunăstare | DOCUMENT

Donald Trump și-a trecut în declarația oficială de avere proiectul Trump Tower din Cluj-Napoca, pe care compania sa de dezvoltare imobiliară urmează să-l ridice în orașul transilvănean. Trump are o avere totală estimată la 6,5 miliarde de dolari.

Bricul Mircea a făcut senzație la parada de Ziua Americii, în New York. ”A fost incredibil!”

Bricul istoric Mircea a participat cu succes la parada organizată de Ziua Americii în New York. Velierul de epocă a putut fi admirat pe râul Hudson timp de 4 ore și poate fi vizitat în Brooklyn până marți.