Violatorul din Berceni! Ii placeau fetitele

×
Publicitate

Un individ, eliberat conditionat din inchisoare, a inceput sa umble pe strazile Bucurestiului, in cautare de copile pe care sa le supuna la perversiuni sexuale. A chinuit cel putin doua - una de 5 ani si alta de 9 ani, din acelasi cartier - Berceni.


Bunica uneia dintre ele a incercat sa-l imobilizeze, dar nu a reusit. A chemat insa politia, iar omul este acum inchis. Investigatorii se tem ca numarul noilor victime este mai mare.

De doua zile, locuitorii din sectorul 4 nu mai contesc sa discute despre atacurile cumplite. Un infractor periculos a atacat doua fetite pe strazile din zona si a abuzat sexual de ele.

Una dintre agresiuni a avut loc pe strada Resita. Fetita de 5 ani se juca in fata locuintei sale. Individul a acostat-o si adus-o cu forta in scara de vizavi, unde, profitand de faptul ca erau singuri, a inceput sa pipaie copilul.

Un prieten al fetitei a asistat la intreaga scena si a alertat familia. A anuntat intre timp si politia si dupa o jumatate de ora, suspectul era deja incatusat. A fost recunoscut de victime si a marturisit tot.

Suspectul se numeste Constantin Lazar, este din Barlad si are putin peste 40 de ani. A fost eliberat in urma cu un an din Penitenciarul Craiova, unde a stat 12 ani, pentru ca si-a ucis mama. Trebuia sa stea 16 ani.

Judecatorii au emis acum pe numele lui un mandat de arestare preventiva pentru 29 de zile.

Articol recomandat de sport.ro
Atac rusesc asupra unuia dintre cele mai mari stadioane de fotbal din Ucraina! Imagini uluitoare
Atac rusesc asupra unuia dintre cele mai mari stadioane de fotbal din Ucraina! Imagini uluitoare
Citește și...
Ce face Armata Română când detectează drone la graniță. Piloții de F-16 au 15 minute să decoleze

În ultimele luni, amenințările din apropierea granițelor României au făcut ca misiunile de Poliție Aeriană să devină tot mai importante. 

Acoperiş desprins de vânt la un bloc din Sibiu. Mai multe maşini au fost avariate, iar traficul rutier a fost închis în zonă

O parte din acoperişul unui bloc din municipiul Sibiu s-a desprins, vineri seară, din cauza vântului şi a căzut pe mai multe maşini parcate, avariindu-le. Traficul rutier este închis în acea zonă.

Produsele pe care românii le cumpără fără să stea pe gânduri în acest moment. Vânzările au explodat

Canicula ne obligă să căutăm soluții ca să ne răcorim, iar asta se vede și în încasările comercianților.

Recomandări
Elevii care stau de mici pe rețelele de socializare vor avea rezultate mai proaste la școală. Ce arată un studiu

Elevii care îşi fac conturi pe rețelele sociale în școala primară au note mai mici la examenele de la final de gimnaziu, în special la științe și citire.

A început scufundarea primelor două barje în Dunăre. Cum va fi deviat cursul apei spre centrala de la Cernavodă

După zile de așteptare și amânări repetate, operațiunea de scufundare controlată a primelor două barje în apropierea brațului Bala de pe Dunăre a început vineri după-amiază. 

Măsuri pentru criza energetică. România investește cu întârziere în baterii. Capacitatea de stocare s-ar putea dubla în 2026

Vineri, într-o nouă ședință extraordinară, Guvernul a stabilit măsurile posibile de reducere a consumului giganților industriali, în caz de criză energetică.