Victor Stanculescu, internat la Spitalul Militar "Carol Davila"

60174435

Fostul general Victor Stanculescu este internat la terapie intensiva la Spitalul Clinic Militar de Urgenta "Carol Davilla" din cauza agravarii bolilor de care acesta sufera, spun avocatii acestuia.

Tribunalul Militar Teritorial Bucuresti a admis, in 12 mai, cererea lui Victor Athanasie Stanculescu de intrerupere a executarii pedepsei de 15 ani la care fusese condamnat si a dispus ca, timp de un an, acesta sa fie liber pentru a-si rezolva problemele de sanatate.

Decizia a fost atacata de procurorii militari, iar miercuri acest recurs a avut termen de judecata la Curtea Militara de Apel Bucuresti.

Avocatii lui Stanculescu au aratat ca acesta nu s-a putut prezenta la termen din cauza ca ar fi internat, informeaza Mediafax.

Articol recomandat de sport.ro
FOTO Cum arată noul Maybach decapotabil de la Mercedes. Prețul lui e mai mare decât multe apartamente din centrul Bucureștiului
FOTO Cum arată noul Maybach decapotabil de la Mercedes. Prețul lui e mai mare decât multe apartamente din centrul Bucureștiului
Citește și...
Statuie din patrimoniul cultural al Germaniei, descoperită în Buzău. Furată pentru bronz, dar păstrată pentru că e frumoasă

O statuie din patrimoniul cultural al Germaniei a fost descoperită în casa unui buzoian, care o cumpărase pentru că i-a plăcut cum arată. Inițial, un hoț român a furat-o pentru bronz, dar pentru că statuia e frumoasă, a vândut-o ca operă de artă. 

Care este starea copilului de 2 ani atacat de un Amstaff. Martorii au fost nevoiți să ucidă câinele pentru a-l salva pe băiat

Copilul de 2 ani care a ajuns miercuri în stare gravă la spital, după ce a fost atacat de un câine din rasa Amstaff, este în stare stabilă, au anunțat medicii.

Accident grav între un microbuz și o mașină pe un drum din Argeș. Patru oameni au ajuns la spital

Accident grav, joi dimineață, pe un drum din județul Argeș. Patru oameni au ajuns la spital, după ce un microbuz care transporta lucrători la muncă s-a ciocnit cu o mașină. 

Recomandări
România își întărește apărarea antiaeriană. Contract de peste 2 miliarde de euro pentru sisteme SHORAD-VSHORAD

Ministrul Apărării Naţionale, Radu Miruţă, a anunţat joi că a fost semnat contractul privind achiziţia primelor sisteme antiaeriene SHORAD - VSHORAD, destinate protecţiei împotriva ameninţărilor aeriene, în valoare de peste 2 miliarde de euro.

Ambasadorul României la Moscova, convocat la Ministerul de Externe al Rusiei: „Va fi informat despre măsurile de represalii”

Ambasadorul României la Moscova, Cristian Istrate, a fost convocat la sediul Ministerului Afacerilor Externe al Federaţiei Ruse, a anunţat purtătoarea de cuvânt a ministerului, Maria Zaharova, informează joi Interfax.

Alertă de caniculă în toată România. ANM a emis primul cod portocaliu de temperaturi ridicate și anunță până la 37 de grade

Aproape toată ţara se va afla, joi și vineri sub o avertizare cod portocaliu și galben de temperaturi ridicate şi caniculă, meteorologii anunţând temperaturi de 37 de grade.