Un pescar s-a electrocutat cu undita. A murit pe loc!

×
Publicitate

Imprudenta l-a costat viata pe un pescar de 22 de ani din judetul Bacau! Tanarul folosea o undita din carbon si nu a fost atent la firele de inalta tensiune de langa apa. Le-a atins cu unealta si a fost electrocutat sub ochii ingroziti ai amicului sau.

Dupa ce a fost strabatut de curentul electric, barbatul a mai trait doar cateva clipe, spre groaza prietenului sau cu care era la pescuit, pe raul Trotus.

"Eram pe malul Trotusului si el a lansat undita lui de 5 metri din carbon si nevazand firele, le-a atins. S-a auzit un zgomot si m-am uitat la el. Era cazut cu fata in apa. Mi-a spus sa-l intorc, inca era constient. Dupa ce l-am intors nu a mai putut sa spuna nimic.", a declarat Marian Butnariuc, prietenul victimei.

Barbatul a sunat apoi la 112, dar nici medicii nu au mai avut cum sa-i ajute prietenul. Vecinii tanarului sunt socati de sfarsitul lui.

Pescarii spun ca unditele de carbon trebuie manuite cu mare atentie. Familia care pana ieri spera sa-l vada pe baiat insurat cat mai repede, se pregateste acum de inmormantare.

Articol recomandat de sport.ro
Gimnastica românească, un DEZASTRU ISTORIC! Nicio calificare în finală la Europene
Gimnastica românească, un DEZASTRU ISTORIC! Nicio calificare în finală la Europene
Citește și...
Satana, nu om. A ucis o copila, a violat-o, apoi a ingropat-o

In Bacau, un individ de 34 de ani a omorat-o pe copila prietenilor lui, si-a batut joc de trupul ei firav, dupa care a ingropat-o la un metru sub pamant. Apoi i-a mintit cu nerusinare pe bietii parintii devastati.

Lacrimi amare la Fagaras. Tanara ucisa a fost condusa pe ultimul drum

UPDATE: Studenta de 21 de ani ucisa cu multa cruzime de un hot recidivist a fost inmormantata. Am pierdut-o mult prea devreme, spun cei care au iubit-o si care si-o vor aminti mereu frumoasa si vesela.

Pasiunea de a zbura a bagat in spital un pilot craiovean si pe amicul sau

Cei doi s-au prabusit cu motodeltaplanul la nici 100 de metri de cateva case, in timp ce executau un zbor demonstrativ.

Recomandări
Incident grav în Tulcea. O dronă s-a prăbușit și a explodat. Nu a fost detectată de radarele MApN

MApN a fost informat cu privire la semnalarea, prin apel la numărul unic de urgență 112, a unei drone căzute în zona localității Luncavița, județul Tulcea, la 5 km de frontiera cu Ucraina, a precizat MApN într-o postare pe Facebook.

Mediul de afaceri avertizează că România se îndreaptă spre recesiune în 2026. „Este un rezultat sub așteptările noastre”

Patronatele avertizează că riscul unei recesiuni ușoare în 2026 a crescut și că economia României traversează o perioadă dificilă, după ce consumul slab a contribuit la scăderea PIB-ului în primul semestru.

Un vicepreședinte PNL acuză PSD că „amână revolta propriului partid”: „Totul a fost o cacealma politică”

Vicepreşedintele PNL, deputatul Alexandru Muraru, susţine că liderii PSD întreţin în partid speranţa că o majoritate în jurul PSD este ”aproape”, dar că realitatea este alta şi că totul a fost ”o cacealma politică”.