Un barbat care statea la azil a murit inghetat

60221531

Nu mai avea pe nimeni aproape. Il plang si il regreta colegii de la azilul de noapte, unde locuia de cand a pierdut totul. Era un om cumsecade, meserias de prima mana, insa avea o singura patima: cea a bauturii.

Aceasta i-a adus si sfarsitul dupa ce, intors tarziu si baut de la carciuma, n-a vrut sa-l mai deranjeze pe portarul azilului si a incercat sa intre prin spate.

S-a impotmolit in noroi si zapada si n-a mai ajuns la dormitor. Un coleg l-a gasit a doua zi dimineata inghetat.

Cum nimeni nu stie sa mai aiba vreo ruda, de inmormantarea barbatului se vor ocupa autoritatile
 

Articol recomandat de sport.ro
FOTO Noua bestie de 1.600 CP de la Bugatti! Există un singur exemplar în lume
FOTO Noua bestie de 1.600 CP de la Bugatti! Există un singur exemplar în lume
Citește și...
Doi vamesi de la Moravita, ce erau cercetati in libertate, au fost arestati

Doi vamesi de la Vamai Moravita si Foeni in cazul carora Curtea de Apel Bucuresti a dispus cercetarea in libertate vor fi arestati preventiv, dupa ce instanta suprema a admis, luni seara, contestatia procurorilor anticoruptie.

Viteza le-a adus sfarsitul. S-au ciocnit frontal si nu au supravietuit

Drumul cu patru benzi dintre Oradea si Vama Bors nu a fost suficient de mare pentru doi soferi care s-au ciocnit frontal luni seara. Aveau viteza si nu au supravietuit.

Politist de frontiera din Vaslui prins cu 103 km la ora, in localitate

In timp ce multi colegi de-ai sai asteptau sa fie audiati la DNA luni seara, un politist de frontiera din Vaslui s-a crezut pilot de curse.

Recomandări
Două turiste au scos drona cu explozibil din mare înainte de apariția geniștilor. „Au luat-o de aripi și au cărat-o 5 metri”

Drona cu explozibil descoperită, miercuri, în stațiunea Olimp, a fost detonată controlat de autorități. Grav este că, până la sosirea forțelor de ordine, două femei au scos aparatul din apă și l-au dus lângă umbrele și șezlonguri. 

Ce a provocat viitura ucigașă din Nepal și Tibet. Cauza dezastrului soldat cu cel puțin 165 de morți și sute de dispăruți

Inundaţiile devastatoare care au făcut cel puţin 165 de morţi şi sute de dispăruţi în Nepal şi Tibet au fost cauzate de prăbuşirea unui gheţar, a anunţat U.S. Geological Survey (USGS), scrie AFP.

Peste 120 de aleși ar putea rămâne fără funcții dacă Legea integrității va fi promulgată. USR, avertisment pentru PNL

După o lună de dezbateri și nenumărate modificări, legea integrității a fost adoptată în Parlament cu articolul care prevede că aleșii găsiți în incompatibilitate sau conflict de interese, chiar și retroactiv, își pierd funcția.