Moarte misterioasa! Mama si fiu, gasiti fara suflare in casa lor din Bihor

×
Publicitate

Cei doi erau morti de cel putin cateva zile, dar abia cand o vecina si-a dat seama ca ceva e in neregula politistii le-au gasit cadavrele.

Femeia in varsta de 79 de ani locuia impreuna cu fiul sau de 61 de ani, pentru ca batrana era tintuita la pat de mai multa vreme din cauza unei paralizii, iar fiul ei o ingrijea. Se pare ca si el era la randul lui bolnav.

Vecinii nu i-au mai vazut pe cei doi de aproape o saptamana, asa ca o femeie din sat a mers la ei acasa. Cum usa era inchisa pe dinauntru si nu raspundea nimeni, femeia a chemat politia. Seful de post a fortat usa, iar cand a ajuns in casa l-a intampinat o imagine de cosmar.

Cei doi si-au dat ultima suflare impreuna, asa cum le-a fost viata in ultimii 20 de ani. Localnicii banuiesc ca prima data a murit barbatul, posibil din cauza bolilor de care suferea, agravate de alcoolul pe care obisnuia sa il consume. Mama lui, imobilizatata la pat, a incercat sa se tarasca dupa ajutoare, dar n-a ajuns decat pana la geam. Acolo au gasit o politistii prabusita.

Cei doi locuiau impreuna, de cand barbatul a divortat de sotia lui.

Medicii legisti urmeaza sa stabilesca exact ce s-a intamplat cu cei doi oameni. Pe trupurile lor nu s-au gasit urme vizibile de violenta, insa nu poate fi exclusa nicio pista, mai ales ca cei doi mai chemau oameni in gospodarie sa-i ajute la treburi. Si s-ar putea ca cineva sa le fi vrut raul.

Articol recomandat de sport.ro
NEWS ALERT Andrei Rațiu, cel mai scump transfer din istoria clubului!
NEWS ALERT Andrei Rațiu, cel mai scump transfer din istoria clubului!
Citește și...
Un tanar de 22 de ani si-a muscat fratele de nas! Si i l-a rupt

Un tanar din Dambovita s-a napustit pur si simplu asupra fratelui sau de 36 de ani. Urland de durere, omul a fost dus la urgenta la spital. Medicii au incercat sa ii repare nasul.

Carnagiu pe o sosea din Iasi! Trei persoane au murit

Mama, tatal si fiul de nici 30 de ani si-au pierdut viata intr-un accident infricosator. Cinci masini s-au facut praf de indata ce femeia, care era la volan, a incercat sa depaseasca un TIR.

Asasinat cu sange rece sau sinucidere perfecta? Politistii cauta raspuns

Un barbat de 53 de ani din Caras Severin a fost gasit impuscat in frunte cu mainile incrucisate si pistolul pus pe piept.

Recomandări
Oficial CNSAS, după declarațiile lui Nicușor Dan despre dosarul Revoluției: „De când adevărul are termen de prescripție?”

Vicepreședintele CNSAS, Mădălin Hodor, propune modelul german pentru dosarele Revoluției și Mineriadei, după ce președintele Nicușor Dan s-a declarat sceptic că acestea mai pot fi soluționate după 36 de ani.

Islanda a votat împotriva aderării la Uniunea Europeană, a anunțat postul public de televiziune RUV

⁠Islanda a respins propunerea guvernului de a ⁠iniția negocieri de aderare la Uniunea Europeană, ‌a anunțat postul public de televiziune RUV, în condițiile în care mai sunt de numărat doar câteva voturi.

Eurodeputat PNL, despre opțiunile României înaintea negocierilor de la Bruxelles: Fonduri europene sau guvern PSD

Eurodeputatul liberal Siegfried Mureșan, propunerea PNL-USR-UDMR pentru funcția de premier refuzată de PSD și președintele Nicușor Dan, spune că România se află acum în situația de a alege între fondurile europene și un guvern social-democrat.