Fotbalistul si vardistii. Balba prins cu multe grade de alcool la volan!

×
Publicitate

Atacantul Ionut Balba de la Politehnica Iasi a facut o noua gafa. Fotbalistul a gonit acum doua luni, intr-o miercuri noapte, cu politia pe urme si a refuzat sa sufle in etilo-test.


Avea si motive: medicii i-au descoperit o alcoolemie de 1,1 la mie. Asa ca fotbalistul s-a ales cu un nou dosar penal, care de aceasta data l-ar putea scoate la pensie la 27 de ani.

Ionut Balba a devenit cunoscut mai ales prin viata sa extrasportiva. In urma cu doi ani, de exemplu, in loc sa se laude cu goluri marcate sau macar partide reusite era mandru-nevoie mare ca si-a poleit masina cu aur. Poate ca moftul i-ar fi fost iertat, daca n-ar fi inceput sa duca un adevarat meci cu politia rutiera. De doua ori a fost prins baut la volan, dupa curse nebunesti prin oras.

Dosarul sau cuprinde infractiunile de conducere fara permis si fals in declaratii. Mai-marii clubului din Iasi l-au amendat de fiecare data, insa i-au permis sa evolueze la prima echipa.

Anul acesta, fotbalistul a jucat rolul pacaliciului chiar pe 1 aprilie.  Ar fi intrat cu masina intr-un stalp, dupa o alta urmarire cu politia prin oras.

Articol recomandat de sport.ro
FOTO Cristina Ich, apariție incendiară în dormitor: „Mor după tine! / Arăți senzațional!”
FOTO Cristina Ich, apariție incendiară în dormitor: „Mor după tine! / Arăți senzațional!”
Citește și...
Sectorul 4 introduce un abonament anual pentru parcările publice stradale. Cât trebuie să plătești

Primăria Sectorului 4 anunţă introducerea tarifului anual pentru parcarea publică stradală, în valoare de 593 de lei. 

Un adolescent de 15 ani s-a înecat, în județul Bihor. A fost găsit la o adâncime de trei metri

Un adolescent de 15 ani a murit, miercuri, în Balta de la Şimian, judeţul Bihor. Doi băieţi au intrat în apă, dar doar unul a reuşit să iasă. Cel de-al doilea a fost găsit la aproximativ 8 metri de mal, la o adâncime de circa 3 metri.

Mesajul ambasadorului SUA pentru români: „Voi cunoașteți valoarea libertății și prețul comunismului.” VIDEO

Românii cunosc valoarea libertății și prețul comunismului, a declarat, miercuri, ambasadorul SUA în România, Darryl Nirenberg, la recepția organizată de Ziua Independenței Statelor Unite ale Americii.

Recomandări
Nicușor Dan: „Aștept ca partidele să vină vineri cu concluzia pentru un guvern minoritar. Sper să fie serioși”

Președintele Nicușor Dan a declarat miercuri seară, la Cluj-Napoca, că așteaptă ca partidele să stabilească în ce condiții vor susține un guvern minoritar, fără a face parte din acesta, și să vină vineri cu o concluzie clară.

Fritz le-a propus lui Bolojan și lui Kelemen Hunor o nouă rocadă la guvernare. Cine ar conduce România până în 2028

PSD îl aruncă oficial în luptă pe Sorin Grindeanu pentru funcția de premier și anunță că va face rost de voturile necesare pentru învestire. 

Cum arată bugetul unei familii din România în 2026. 86 de lei din 100, cheltuiți pe nevoi urgente

Tot mai multe familii din România nu se ajung cu banii de la un salariu la altul, pentru că viața este tot mai scumpă.