Rafuiala sangeroasa in Braila! Un tanar de 19 ani a fost impuscat

×
Publicitate

O urmarire infernala sfarsita cu un atac armat a inspaimantat Braila. Un tanar de 19 ani a fost impuscat de un individ, care s-a tinut dupa el cu masina si, in cele din urma, a deschis focul.


Este un episod sangeros dintr-o lupta pentru suprematie intre gruparile care incearca sa vanda in zona tigari de contrabanda, cred anchetatorii. Pistolarul, care a folosit un tip de arma de genul celor utilizate de trupele speciale, a fost prins dupa ce politistii au facut filtre in tot judetul. 

Tanarul de 19 ani mergea, joi noapte, cu masina prin oras impreuna cu doi prieteni. Deodata, spun cei care au scapat teferi, au vazut un autoturism care ii urmarea. Si-au dat seama ca sunt in pericol si au incercat sa scape.

Ingroziti, baietii au ascuns masina in spatele unor blocuri si au coborat sa vada daca au scapat de urmaritor. In acel moment, masina acestuia a aparut pe strada si din ea, fara sa lase macar geamul jos, barbatul de la volan a tras.

Tanarul de 19 ani s-a prabusit, atins in gat de un glont calibrul 9 milimetri care s-a oprit aproape de coloana vertebrala. Cel care a tras, aveau sa afle anchetatorii, are 25 de ani si un cazier plin cu condamnari pentru furturi si infractiuni cu violenta.

Parintii celor care erau in masina cu victima cred ca barbatul care a tras cu pistolul a fost trimis de liderul unui grup de cartier, pe nume Bender

Politistii banuiesc ca acesta trimite femei sa se prostitueze in Spania, dar inca n-au reusit sa-i demonstreze vinovatia. Procurorii verifica si ipoteza potrivit careia Bender ar fi ordonat actiunea de joi noapte, mai ales dupa ce au aflat ca cele doua grupari au mai avut conflicte si in trecut.

Barbatul care a tras a fost retinut si risca ani grei de inchisoare.

Articol recomandat de sport.ro
SUA, decizie surprinzătoare. Compromis major făcut în fața Rusiei. Putin râde din nou
SUA, decizie surprinzătoare. Compromis major făcut în fața Rusiei. Putin râde din nou
Citește și...
Doi adolescenţi în vârstă de 15 şi 16 ani au murit după ce au fost loviţi de un tren în Mediaş

Doi adolescenţi în vârstă de 15 şi 16 ani au murit, miercuri seara, după ce au fost loviţi de un tren pe strada Baia de Nisip din municipiul Mediaş.

Reacția apărării familiei Pașca: „Nu erau neglijați, s-a făcut tot ce s-a putut”. Ce spune avocatul despre milioanele de lei

Considerat în ultimii 20 de ani un bun samaritean, pentru că a adăpostit oameni cu probleme speciale, Viorel Pașca a fost reținut de DIICOT. Este acuzat de trafic de persoane și constituirea unui grup infracțional organizat.

Ce pot face șoferii ale căror mașini au fost avariate în urma furtunilor. Sute de vehicule distruse de copaci în Capitală

Marți seară, peste 400 de case și subsoluri au fost inundate în Capitală. Și multe mașini, lăsate în parcările subterane, au fost acoperite de șuvoaiele formate atât de repede încât unii proprietari nu au mai apucat să le mute în siguranță.

Recomandări
Furtuna care a măturat Bucureștiul a fost cea mai puternică din ultimii 30 de ani. Specialiștii au numit-o „supercelulă”

După două zile de foc, o furtună violentă, numită de specialiști „supercelulă”, a lovit cu putere Capitala și județul Ilfov.

Grindeanu vrea guvernare PSD-PNL, dar cu o condiție: ”Acum semnez, pe loc!”. Liberalii nu au încredere, AUR are alte probleme

Negocierile pentru noua formulă de guvernare continuă... de la distanță. PSD este gata să semneze un acord politic și acceptă o rocadă la guvernare, însă doar dacă social-democrații vor fi primii. 

Reacția apărării familiei Pașca: „Nu erau neglijați, s-a făcut tot ce s-a putut”. Ce spune avocatul despre milioanele de lei

Considerat în ultimii 20 de ani un bun samaritean, pentru că a adăpostit oameni cu probleme speciale, Viorel Pașca a fost reținut de DIICOT. Este acuzat de trafic de persoane și constituirea unui grup infracțional organizat.