Disparuta din Bucuresti, gasita in Oradea in stare de soc! Nu mai vorbeste

×
Publicitate

O tanara mama din Bucuresti, data disparuta acum o luna, a fost gasita in stare de soc si inghetata pe o banca tocmai in Oradea. Nu mai vorbeste, iar politistii nu au nici cea mai vaga idee despre ce i s-ar fi putut intampla.

Este evident insa ca ceva i-a produs o trauma, din moment ce femeia nu mai comunica nici macar cu cei din familie.

Dar chiar daca tanara de 28 de ani nu mai vorbeste, cand si-a vazut fratele l-a imbratisat si nu a vrut sa-i mai dea drumul. Este vizibil tulburata, dar nimeni nu poate spune ce i s-a intamplat si ce a adus-o in aceasta stare. Dupa exact o luna de la disparitie, familia femeii rasufla usurata.

A fost gasita de politisti stand nemiscata pe o banca in parc. Era murdara si avea nevoie de ingrijiri medicale, asa ca au dus-o mai intai la camera de garda.

Pentru ca nu avea la ea niciun act si refuza sa comunice, a fost internata la Spitalul de Neuropsihiatrie din Oradea. O asistenta sociala venita in spital a recunoscut-o pe disparuta din reportajele difuzate la televizor si i-a anuntat rudele.

Sotul ei a fost cel care a cerut ajutor ca sa o regaseasca pe mama copilului sau. Cei doi au impreuna un baietel de sase ani care are probleme serioase cu vederea si necesita tratamente costisitoare. De altfel, pentru el femeia s-a inglodat in datorii si a amanetat si bijuteriile familiei.

Politistii asteapta acum ca tanara, care se afla sub tratament, sa-si revina din soc si sa le dea raspunsuri.

Angela Gabriela Pescleve este descrisa de familie ca o mama model. De aceea ei exclud posibilitatea ca femeia sa fi plecat de acasa pentru un alt barbat si sa-si fi lasat copilul fara mama.

Angela lucra la o casa de pariuri sportive, iar sotul sau in constructii. Sunt impreuna de 11 ani si nu au avut probleme serioase in casnicie, iar ea nu se plangea decat de lipsa banilor.

Articol recomandat de sport.ro
Leo Messi a pălmuit un adversar! Decizia Comisiei de Disciplină a venit imediat
Leo Messi a pălmuit un adversar! Decizia Comisiei de Disciplină a venit imediat
Citește și...
Batrana batjocorita si violata de prietenul de pahar al fiului sau

Batranete chinuita pentru o femeie de 75 de ani din comuna clujeana Bontida! De parca n-ar fi fost de ajuns ca e batuta aproape zilnic de fiul ei, acum a fost si violata de un prieten de pahar al acestuia.

Coplesit de singuratate, si-a luat viata la doar 18 ani

Un tanar din judetul Neamt s-a spanzurat intr-o clipa in care gandurile negre l-au coplesit. Ramasese singur dupa ce tatal a murit, iar mama si fratii au plecat prin alte locuri sa castige un ban.

Strivita la groapa de gunoi de masina venita sa descarce deseurile

O tanara de 23 de ani a pierdut lupta pentru supravietuire ce se duce zilnic la groapa de gunoi a Clujului. Facea parte dintre zecile de sarmani care traiesc din resturile recuperate din gunoaie si a murit strivita de o masina venita sa descarce deseuri.

Recomandări
Cei trei judecători CCR care s-au opus „amendamentului Fritz”. De ce au considerat că legea este retroactivă

Trei judecători ai CCR au avut o opinie separată față de decizia care a declarat constituțional „amendamentul Fritz”. În viziunea lor, acesta încalcă principiul neretroactivității legii.

CNSU a aprobat noi măsuri de urgență pentru Cernavodă. Cum va fi asigurată apa necesară răcirii reactoarelor

Comitetul Național pentru Situații de Urgență (CNSU) a aprobat vineri o nouă hotărâre, care cuprinde mai multe măsuri și intervenții în regim de urgență pentru a asigura debitul de apă necesar în continuare pentru răcire la CNE Cernavodă.

Incendiu la Institutul Clinic Fundeni din București. 37 de pacienți au fost evacuați de urgență

Pompierii au intervenit, sâmbătă dimineaţă, pentru a stinge un incendiu care se manifesta cu degajări de fum într-un salon de la etajul al treilea al Institutului Clinic Fundeni din Bucureşti.