Ancheta dificila! Gasit mort, inghetat bocna, sub o balta de sange!

×
Publicitate

Fiori de groaza a simtit un angajat CFR miercuri seara pe cand verifica sinele de cale ferata, in judetul Braila. Langa linii pe un camp pustiu a dat peste cadavrul unui om, ingropat in zapada.

Era inghetat bocna, iar sub el - o balta de sange, care... l-a dus pe barbat, cu gandul la o crima.

Trupul barbatului zacea la marginea caii ferate, ingropat aproape in intregime in zapada. Cel care l-a gasit povesteste ca a vazut intai cativa caini care scormoneau acolo. S-a apropiat si a zarit capul si mainile unui om.

Cativa oameni au pus mana pe lopeti si au dat zapada la o parte. Pana si hainele barbatului erau inghetate bocna, spun politistii. Fata era plina de sange, dar n-au putut stabili daca ranile au aparut inainte sau dupa moarte. Era un barbat de 61 de ani, care fusese dat disparut de familie inca de luna trecuta. Fiul l-a recunoscut dupa imbracaminte.

Orice ipoteza este posibila, spun anchetatorii. Barbatul putea fi batut si lasat sa moara pe camp, dar ar fi putut si cadea din tren, fara ca nimeni sa il vada. Cei care pot rezolva acum acest caz sunt legistii, insa ei spun ca trebuie sa astepte pana cand cadavrul se va dezgheta.

Articol recomandat de sport.ro
FOTO A fost gimnastă de performanță și a devenit pilot de avion! "În ultimul an am zburat aproximativ 300.000 de kilometri"
FOTO A fost gimnastă de performanță și a devenit pilot de avion! "În ultimul an am zburat aproximativ 300.000 de kilometri"
Citește și...
Contrabandisti opriti cu focuri de arma de politistii suceveni

Au rasunat focuri de arma, miercuri seara, in judetul Suceava. Doi barbati cu masina plina de tigari n-au vrut sa traga pe dreapta, la cererea politistilor de frontiera.

Afacere facuta scrum, in judetul Bistrita Nasaud

O mare parte dintr-un fast-food a fost distrusa intr-un incendiu izbucnit, din cauze incerte. Pompierii s-au luptat din greu cu flacarile si au reusit sa mentina la minim pagubele.

Moarte violenta! Cadavrul unui bebelus gasit sfasiat de caini in cimitir!

O vaduva care mergea sa-si planga sotul intr-un cimitir din Capitala a simtit ca i se taie picioarele cand a zarit printre morminte un bebelus ce nu mai misca.

Recomandări
Lucian Pahonțu, reacție la acuzațiile privind Revoluția: „Întreaga activitate s-a derulat în conformitate cu normele legale”

Nicușor Dan a declarat că șeful SPP Lucian Pahonțu nu este în situația celor care au participat la acțiunile de reprimare a protestatarilor din Decembrie '89 și de la Mineriada din iunie 1990.

Două noi centrale, la Constanța și Arad, au fost racordate la Sistemul Energetic Național. Când vor începe să funcționeze

Premierul interimar Ilie Bolojan anunță că două proiecte importante de modernizare a sistemelor de termoficare, finanțate prin PNRR, au fost racordate la Sistemul Energetic Național. 

Trump anunță „cel mai mare acord petrolier din istorie” cu Venezuela: „Va reduce considerabil prețul benzinei”

Preşedintele american Donald Trump a anunţat vineri încheierea unui acord în sectorul petrolier cu Venezuela, în virtutea căruia Statele Unite ar urma să-şi dubleze rezervele de petrol, transmit AFP şi Reuters.