Atac cu pistoale la Galati! Patru dintre agresori au fost identificati!

×
Publicitate

UPDATE: Cei doi barbati injunghiati sambata seara in fata unui bloc din Galati nu aveau nicio legatura cu agresori dar au avut ghinionul sa le iasa in cale.

Politistii din Galati au reusit sa identifice patru suspecti, insa pana acum a fost retinut doar un tanar de 20 de ani. Alti trei indivizi sunt cautati pentru ca au fugit de la domiciliu.

Niste indivizi furiosi si deosebit de violenti urmareau un tanar de 19 ani cu care avusesera un conflict. Doar intamplarea a facut ca Traian Streasina si fiul sau de aceeasi varsta cu cel cautat de agresori sa le iasa in cale.

Carbatul isi aminteste cu groaza de clipele in care a incercat sa isi protejeze fiul si a cazut si el victima agresorilor: "L-au lovit pe baiat. l-a dat cu capul de masina, m-am dus spre el, l-am luat in brate si m-au luat si pe mine. Stiu ca m-a taiat si eram numai sange", a declarat Traian Stresina.

Dupa acest moment, barbatul de 46 de ani a ajuns de urgenta la spital direct in sala de operatii mai mult mort decat viu. Fiul barbatului a ajuns si el la sectia de neurochirurgie cu mai multe plagi la cap si doua urme de impuscaturi pe fata si piept.

Politia incearca sa-i gaseasca pe toti cei implicati in acest incident.

 

 

Articol recomandat de sport.ro
Cum au reacționat englezii după decesul lui Gabi Mureșan
Cum au reacționat englezii după decesul lui Gabi Mureșan
Citește și...
De ce cad atât de mulți copaci în București la fiecare furtună. Problemele identificate de specialiști

Jumătate de țară este amenințată de furtuni până la noapte, însă vremea severă a făcut deja pagube. La mare, rafalele puternice au măturat plajele, iar la munte au fost doar un grad Celsius în termometre.

Permisul le va fi suspendat automat, fără înștiințare, șoferilor care nu își plătesc amenzile la timp

Șoferii care nu își plătesc amenzile rutiere în cel mult 90 de zile de la emitere vor rămâne temporar fără permis. Guvernul a aprobat astăzi normele care stabilesc exact cum va fi aplicată această măsură.

Reacția lui Raed Arafat după ce procurorii militari i-au pus sechestru pe avere în dosarul achiziției elicopterului SMURD

Raed Arafat a reacționat public după ce procurorii i-au pus sechestru pe avere în dosarul achiziției elicopterului SMURD, susținând că măsura a fost dispusă fără o motivare concretă.

Recomandări
ÎCCJ urmează să decidă cine are dreptate în procesul ÎCCJ-Guvernul Bolojan, cu miză de cinci miliarde de lei

Înalta Curte a început judecarea recursului în procesul cu Guvernul, pentru plata unor restanțe către magistrați.

PNL, sub presiunea congresului suspendat. Bolojan nu renunță la decizii, opoziția internă cere negocieri și guvernare cu PSD

Lupta internă din Partidul Național Liberal se mută la Curtea de Apel. Conducerea PNL a anunțat că va contesta decizia Tribunalului București, care a anulat toate hotărârile luate în Congresul din 21 iunie.

Cum trebuie completate opțiunile pentru admiterea la liceu. Profesorii explică pașii pentru evitarea repartizării greșite

Viitorii boboci de liceu au aflat joi ce loc ocupă în ierarhia mediilor la examen din fiecare județ. Aceasta le influențează șansele de a fi primiți la liceul dorit.