A omorat doi oameni, dupa ce a adormit la volan!

×
Publicitate

Doua persoane au murit duminica dimineata, pe DN 7, intre Bucuresti si Pitesti, dupe ce o masina a intrat pe contrasens si i-a lovit in plin.

Singurul supravietuitor din masina lovita este o femeie. Sotul ei a murit, la fel si barbatul aflat la volan, un vecin care ii ducea pana la Topoloveni. Autoturismul care a patruns pe contrasens i-a izbit in plin.

Martorii au sunat disperati la 112. Mai multe ambulante au ajuns la locul accidentului. Pacientul aflat in dreapta a fost transportat in stare critica spre spital.

Barbatul vinovat de producerea accidentului adormise la volan, spun politistii. Atat soferul, cat si pasagerul din dreapta au murit la scurt timp.

Soferul care a intrat pe contrasens sustine ca este nevinovat. Cu toate acestea, politistii i-au intocmit dosar penal pentru ucidere din culpa.

Articol recomandat de sport.ro
A dezvăluit relația cu Cristiano Ronaldo după nunta fotbalistului cu Georgina Rodriguez: ”E de prost gust!”
A dezvăluit relația cu Cristiano Ronaldo după nunta fotbalistului cu Georgina Rodriguez: ”E de prost gust!”
Citește și...
Circulatie de cosmar pe DN1!

Peste 8.000 de masini au plecat spre Bucuresti, duminica, din statiunile de pe Valea Prahovei. S-a circulat bara la bara pe DN 1, iar viteza n-a depasit 20 de km/h.

Noapte insangerata pe DN1: o batrana a murit intr-un accident cumplit

Masina in care calatorea batrana a fost pur si simplu spulberata de un sofer cu naravul bauturii. Alte patru persoane au ajuns la spital, printre ele si un copil de 6 ani, fiul celui care a provocat drama.

20 de familii, evacuate din centrul istoric al Capitalei

Agitatie mare in centrul istoric al Bucurestiului. Peste 50 de persoane au fost evacuate sambata dimineata, din doua case de pe Strada Smardan, pe care le ocupasera abuziv.

Recomandări
O dronă intrată în spațiul aerian al României a fost doborâtă de un avion de luptă spaniol, la Galați. Precizările MApN

O dronă a intrat, duminică dimineaţă, în spaţiul aerian naţional, dinspre Republica Moldova, la aproximativ 24 km nord de Galaţi, anunţă MApN, care precizează că drona a fost doborâtă.

Filmul „Nu e locul tău aici”, cu Adrian Văncică în rolul principal, marele câștigător al Festivalului de Film de la Locarno

„Nu e locul tău aici”, regizat de Florin Șerban, a câștigat la Festivalul Internațional de Film de la Locarno Leopardul de Aur/Marele Premiu, Premiul Europa Cinemas Label și o Mențiune specială pentru interpretare.

Paturi goale și cheltuieli uriașe în spitalele mici. În unele unități, peste 90% din venituri se duc pe salarii

Unul din 3 paturi pentru pacienții acuți rămâne neocupat în spitalele din România deși marile unități de urgență sunt frecvent supraaglomerate.