Ziua portilor deschise la Scoala Gimnaziala "Mihai Eminescu" din Alba Iulia

61391423

Parintii albaiulieni care vor sa isi inscrise micutii in clasa pregatitoare sau clasa I pot vizita scoala „Mihai Eminescu” din Alba Iulia si afla mai multe detalii despre activitatile desfasurate de profesori.

Vineri, intre orele 9.00 si 18.00, parintii si prescolarii sunt asteptati la scoala. Dimineata, prescolarii a trei gradinite din Alba Iulia vor vizita unitatea de invatamant, iar dupa masa elevii claselor a V-a si a VIII-a vor prezenta un program special.

Vor avea loc si expozitii cu diplomele obtinute de elevi pe parcursul anului scolar. De asemenea, parinti ai elevilor scolii vor vorbi despre meseriile lor in fata tinerilor din anii terminali.
 

Articol recomandat de sport.ro
Fiica unui fost mare atacant fură inimile americanilor! Tatăl ei a fost coleg cu Miodrag Belodedici
Fiica unui fost mare atacant fură inimile americanilor! Tatăl ei a fost coleg cu Miodrag Belodedici
Citește și...
Verificari in domeniul silvic. In Bistrita-Nasaud au fost aplicate sanctiuni de 13.000 de lei

Oamenii legii au controlat in ultimile zile circulatia si provenienta materialului lemnos de pe raza judetului Bistrita-Nasaud si au aplicat sapte sanctiuni contraventionale, iar o cantitate de 36,38 mc a fost confiscata.

Chanturia, cel mai promitator jucator care vine in Romania. S-a format la Barca, iar Chelsea a vrut sa-l ia in 2010

CFR a pus mana pe un jucator pe care fortele Europei l-au cunoscut inaintea romanilor. Giorgi Chanturia are 20 de ani, joaca varf sau extrema si a fost transferat de la Vitesse Arnhem. Georgianul are deja un nume in fotbalul european.

Locuitorii din Cluj, asteptati in weekend la targul Imobiliar de Constructii si Amenajari

 Targul „Acasa de la A la Z” le ofera clujenilor consultanta din partea reprezentantilor unor proiecte imobiliare, precum si a companiilor care se ocupa de amenajare interioara a locuintelor.

Recomandări
Primul spital construit de la zero în Cluj în ultimii 50 de ani. Realizat prin PNRR, este printre cele mai moderne din Europa

Unul dintre cele mai moderne centre de neurochirurgie din Europa de Est a fost inaugurat sâmbătă la Cluj-Napoca. 

Ultimul weekend de vară aduce peste 120.000 de turiști la mare. Septembrie vine cu vreme bună și prețuri mai mici

Ultimul weekend de vară aduce peste 120 de mii de turiști pe litoralul românesc, potrivit reprezentanților patronatelor din turism.

Un înalt oficial rus spune că Moscova nu a folosit până acum din ”bun simț” arme nucleare în Ucraina. Ce se va schimba

Un înalt oficial rus spune că Moscova nu a folosit până acum din ”bun simț” arme nucleare în războiul din Ucraina, dar va răspunde ”simetric” dacă aliații Kievului îi vor furniza acestuia componente de arme nucleare tactice.