Un clujean a fost internat de urgenta dupa ce s-a electrocutat cand incerca sa monteze un hidrofor

61304595

Un barbat de 36 de ani din Cluj, de profesie instalator, a fost la un pas sa-si piarda viata astazi. Acesta lucra la renovarea unei case - lucrare pe care a primit-o de curand, impreuna cu echipa lui.

 

Barbatul s-a electrocutat cand incerca sa monteze un hidrofor. Colegii au incercat sa il ajute cand l-au vazut intins la pamant, insa barbatul intrase in stop cardio-respirator.

Asa l-au gasit si salvatorii, care l-au resuscitat zeci de minute si in final l-au adus in simtiri. Omul a fost internat de urgenta.

O echipa de la Inspectoratul Teritorial de Munca investigheaza acum cazul.
 

Articol recomandat de sport.ro
Maya Jama a ”rupt” internetul cu ultima postare, după ce Ruben Dias s-a afișat cu noua iubită
Maya Jama a ”rupt” internetul cu ultima postare, după ce Ruben Dias s-a afișat cu noua iubită
Citește și...
Alba Iulia da prioritate vietii

Politistii din Alba au demarat o campanie de atentionare a pietonilor, dar si a conducatorilor auto despre importanta respectarii regulilor de circulatie rutiera.

Echipa Napoca Rally Academy, pe locul secund in clasamentul pe echipe

Dupa rezultatele obtinute la Timis Rally, echipa Napoca Rally Academy (NRA) a mai facut un pas inainte dupa raliul de la Brasov. Cu punctele adunate, ei au reusit sa se claseze pe locul secund in clasamentul general pe echipe.

Terasele din centrul Clujului au fost luate cu asalt

La prima raza de soare, patronii restaurantelor din Cluj si-au intins terasele in centrul orasului, iar clientii nu au intarziat sa apara. Fie ca au fugit de la munca sau ca si-au mutat serviciul pe terasa, toata lumea profitat de razele soarelui.

Recomandări
SURSE: Președintele Nicușor Dan va face o nouă desemnare de premier la începutul lunii septembrie

Președintele Nicușor Dan va face o nouă desemnare de premier la începutul lunii septembrie, fără să mai organizeze consultări politice oficiale cu partidele, au precizat pentru Știrile Pro TV surse apropiate de Palatul Cotroceni.

Planul pentru cel mai negru scenariu la Cernavodă. Autoritățile vor să aducă apă cu cisterna dacă Dunărea scade la un metru

Guvernul anunță noi măsuri pe Dunăre prin care să asigure în viitor suficientă apă pentru răcirea reactoarelor centralei de la Cernavodă.

Cel mai în vârstă monarh din Europa, Regele Harald al Norvegiei, a decedat la vârsta de 89 de ani

Regele Harald al V-lea al Norvegiei, care a plecat în exil în Statele Unite încă din copilărie, în timpul ocupației naziste a țării sale natale, a murit la vârsta de 89 de ani.