Reguli pentru concertul renumitului artist James Blunt

61590590

Maine incepand cu orele 20:00, renumitul artist britanic James Blunt va sunstine la Cluj unul dintre cele mai importante concerte din Romania. Organizatorii evenimentului au stabilit deja cateva reguli pentru ca evenimentul sa se desfasoare cum trebuie.

Accesul in Sala Polivalenta se va face incepand cu ora 19:00, timp de o ora, prin 3 puncte de acces, indicate pe ficare bilet in parte. Pentru zona VIP si sectorul C, intrarea se va face de pe Aleea Stadionului, dinspre hotelul Sport, pentru sectorul A intrarea se va face prin poarta amplasata inspre Somes iar pentru sectorul D, se va utiliza poarta dinspre Cluj Arena.

Atat parcarea Salii Polivalente cat si cea a Salii Sporturilor “Horia Demian” vor fi deschise gratis publictului iar parcarea stadionului Cluj Arena va functiona cu un tarif de 1 leu pentru o ora de stationare.

Organizatorii au mai pus in vanzare un numar limitat de bilete ce vor putea fi achizitionate de la Sala Polivalenta, in seara concertului. Concertul sustinut James Blunt este evenimentul principal al Festivalulu TiMAF 2014 si va include Romania in turneul mondial oficial, “Moonlanding World Tour 2014”.

Articol recomandat de sport.ro
GALERIE FOTO Diletta Leotta s-a fotografiat în cel mai strâmt costum de baie și i-a înnebunit pe fani: ”Zoom incontrolabil”
GALERIE FOTO Diletta Leotta s-a fotografiat în cel mai strâmt costum de baie și i-a înnebunit pe fani: ”Zoom incontrolabil”
Citește și...
Accidentarea l-a facut mai bun. Forma carierei pentru Roman: "Pretuiesc fiecare moment"

 Atacantul care a stat 7 luni pe tusa, in urma unei accidentari, are cel mai bun procentaj la goluri din intreaga cariera. Dan Roman spune ca perioada de inactivitate l-a facut sa priveasca altfel fotbalul si sa fie mai puternic.

Miriuta a iesit la atac: "Steaua a luat campionatul ajutata de arbitri. Le e frica de noi.”

 Antrenorul CFR-ului, Vasile Miriuta, nu a ramas dator dupa acuzele lui Helmut Duckadam si s-a luat de oficialii din Ghencea. Miriuta crede ca Steaua a castigat campionatul trecut cu 17 puncte obtinute dupa greseli de arbitraj.

Sfarsit cumplit pentru un batran de 71 de ani din Alba

 Omul mergea sa se intalneasca cu fiul lui pe camp, cand, la un moment dat a fost cuprins de flacari. Fiul acestuia si un localnic au incercat sa il salveze, insa totul a fost in zadar.

Recomandări
ANAF pregătește o nouă procedură pentru veniturile nedeclarate. Contribuabilii vor fi notificați și pot fi chemați la audieri

ANAF pregătește o nouă procedură pentru persoanele care au obținut venituri anul trecut, dar nu și-au declarat contribuțiile la pensie și sănătate. 

”Izvoare de sănătate”. La Slănic Moldova, locurile la tratament se rezervă cu un an înainte, dar studiile clinice lipsesc

Începem campania: „Izvoare de sănătate”, despre una dintre puținele bogății pe care România nu le-a pierdut de tot: apele ei sărate, minerale și termale. 

Câte femei conduc, de fapt, marile companii din România. Cristina Chiriac: Numărul e neschimbat, deși legea s-a modificat

Legea care trebuia să crească reprezentarea femeilor în conducerea companiilor listate nu a făcut mari schimbări. Într-un interviu, Cristina Chiriac, președinta CONAF, explică de ce numărul femeilor din consiliile analizate a rămas exact același: 82.