Pedofilul din Turda ramane in arest. Procurorii au aflat ca individul isi filma ororile

×
Publicitate

Asistentul maternal din Turda, acuzat ca a intretinut relatii intime cu o copila de 12 ani, le-a spus anchetatorilor ca regreta ce a facut si a cerut sa fie cercetat in libertate. Instanta i-a respins insa solicitarea si va ramane in arest.

Intre timp, procurorii au aflat ca individul de 33 de ani isi filma ororile. Cei care il cunosc pe barbat spun ca reusise sa ii faca pe copii sa se apropie de el si cred ca asa a sedus-o si pe minora. Aceasta e acum in grija psihologilor. La nici o saptamana dupa ce au iesit la iveala faptele halucinante care se petreceau in casa de tip familial din Turda, barbatul de 33 de ani acuzat ca a profitat de naivitatea feitei a ajuns in fata anchetatorilor. A fost in schimb sarac in declaratii si multe intrebari nu si-au gasit inca raspunsuri.

In urma cu un an si jumatate, in centrul pentru minori ajungeau 8 copii fericiti ca vor avea o familie. Povestea este cu atat mai socanta cu cat barbatul acceptase aceasta slujba impreuna cu sotia lui care este psiholog. Cei doi au impreuna un baietel de cinci ani. Cei opt copii, printre care si fata care avea sa treaca prin aceasta experienta nefericita, s-au atasat enorm de sotii Oltean, carora le spuneau mama si tata.

Anchetatori si psihologi incearca sa puna acum cap la cap toate detaliile si sa intelaga cum de s-a ajuns in situatia in care actele sexuale, consimtite intre barbat si copila de 12 ani, se desfasurau chiar in centru, iar multe au fost fotografiate si filmate. Una dintre fostele colege ale individului spunea ca era atat de abil incat reusea sa se apropie extrem de usor de cei mici. Drama este cu atat mai mare cu cat cei 8 copii risca sa fie despartiti acum de familia pe care o construisera impreuna.

In ultimii ani, numarul orfanilor abuzati fizic si emotional in centre a crescut simtitor. Lipsa de personal specializat si-a lasat amara amprenta. Instanta i-a refuzat celui care cu greu mai poate fi numit parinte cererea de a fi cercetat in libertate.

 

Articol recomandat de sport.ro
Ce face Kayla Simmons, la 30 de ani, după ce s-a lăsat de volei
Ce face Kayla Simmons, la 30 de ani, după ce s-a lăsat de volei
Citește și...
Clujul gazduieste in acest weekend cea de-a patra editie a Festivalul Transylvania History Days

Centrul pentru Dialog European si Diplomatie Culturala, organizeaza în perioada 18-20 august cea de-a patra editie a festivalului Transylvania History Days, eveniment ce va avea loc pe malul Somesului, la vest de podul Garibaldi.

UBB isi deschide portile pentru viitorii studenti

Universitatea Babes-Bolyai isi va deschide miercuri, 12 iulie 2017, portile pentru absolventii de liceu candidati la statutul de student. admitere.ubbcluj.ro/ro/licenta/taxe_scolarizare/

O noua reprezentatie pe strada Zaracatan: cel mai frumos show de echitatie din Romania se joaca din nou in weekend!

ZARACATAN este un spectacol de echitatie unic in Romania, un show in care artisti de nivel international combina numere de dresaj, gimnastica artistica, acrobatii, sarituri peste obstacole si teatru.

Recomandări
LIVE TEXT: Dronă a Rusiei, prăbușită în orașul Galați. MApN anunță că a detectat alte ”fragmente” în județul Tulcea

În Galați, pentru prima dată de la începutul conflictului din țara vecină, fragmente dintr-o dronă militară au căzut într-o gospodărie din oraș, în noaptea de sâmbătă spre duminică. 

A treia zi de scumpiri mari în toate benzinăriile. Carburanţii au ajuns la preţuri record după majorări succesive

Carburanţii s-au scumpit sâmbătă noaptea în toate staţiile de alimentare. Cele mai mari creşteri de preţuri sunt în staţiile Rompetrol, 20 de bani/l la benzină şi 15 bani la motorină, şi în cele MOL, de 20 de bani la diesel şi 13 bani la benzină.

De ce nu a putut fi doborâtă drona rusească ajunsă în Galați. Armata anunță rearanjarea apărării la granița cu Ucraina

Ministrul Apărării a anunțat că Armata analizează rearanjarea sistemelor de apărare ale României de la granița cu Ucraina, după ce o dronă rusească s-a prăbușit în orașul Galați. Drona nu a putut fi doborâtă pentru că zbura la altitudine prea mică.