Festivalul International de Stand up Comedy 2013, in curand la Cluj-Napoca

61407033

Iubitorii de Stand up Comedy sunt asteptati sa participe la spectacole in doua locatii din Cluj-Napoca: la Casa de Cultura a Studentilor si la Cinema Marasi unde actorii ii vor face sa zambeasca.

Festivalul de comedie va avea loc in perioada 4-10 Noiembrie, in care participantii vor fi incurajati sa se bucure de lucrurile simple din fiecare zi si sa rada sanatos. Programul va fi unul desfasurat pe mai multe zile si anume:

Casa de Cultura a Studentilor
-Marti, 5 noiembrie, ora 20:00 – Gala de deschidere a FISC 2013: Teo, Vio si Costel.
-Miercuri, 6 noiembrie, ora 20:00 – Seara maghiara: Csenki Attila, Felmeri Peter si Szobacsi Gergo
-Joi, 7 noiembrie, ora 20:00 – Finala Competitiei Nationale de Open Mic. Invitati speciali: Sorin Parcalab si Iancu de la Comedica. Intrarea de face pe baza de invitatie.
-Vineri, 8 noiembrie, ora 20:00 – Show de stand up comedy cu Andrei Ciobanu, Sergiu Floroaia si Nicu de la Comedica
-Duminica, 10 noiembrie, ora 20:00 – Gala de inchidere a FISC 2013: Show de Stand up Comedy cu Castigatorul Competitiei Nationale de Open Mic, Catalin Bordea si Dan Badea

Cinema Marasti:
-Sambata, 9 noiembrie, ora 21:00 – All Nighter – Proiectia unei colectii de momente de stand up comedy international – Intrare gratuita.

Biletele costa 20 sau 25 de lei in functie de locul in sala si se gasesc online pe www.biletmaster.ro si de luni pana vineri, intre orele 10.00 si 17.00 la Casa de Cultura a Studentilor.

 

Articol recomandat de sport.ro
Contra curentului! Cu ce echipă din România ține Codruța Filip: ”Sunt fidelă, indiferent de vremuri”
Contra curentului! Cu ce echipă din România ține Codruța Filip: ”Sunt fidelă, indiferent de vremuri”
Citește și...
Clujul gazduieste in acest weekend cea de-a patra editie a Festivalul Transylvania History Days

Centrul pentru Dialog European si Diplomatie Culturala, organizeaza în perioada 18-20 august cea de-a patra editie a festivalului Transylvania History Days, eveniment ce va avea loc pe malul Somesului, la vest de podul Garibaldi.

UBB isi deschide portile pentru viitorii studenti

Universitatea Babes-Bolyai isi va deschide miercuri, 12 iulie 2017, portile pentru absolventii de liceu candidati la statutul de student. admitere.ubbcluj.ro/ro/licenta/taxe_scolarizare/

O noua reprezentatie pe strada Zaracatan: cel mai frumos show de echitatie din Romania se joaca din nou in weekend!

ZARACATAN este un spectacol de echitatie unic in Romania, un show in care artisti de nivel international combina numere de dresaj, gimnastica artistica, acrobatii, sarituri peste obstacole si teatru.

Recomandări
MAE, reacție oficială după prezența unui europarlamentar român la forumul lui Vladimir Putin: ”Câteva excepții jenante”

Ministerul Afacerilor Externe (MAE) a transmis, duminică, un mesaj în care critică prezența ”unor cetățeni europeni” alături de oficiali ruși și oameni de afaceri ”sub regim de sancțiuni europene”, la forumul organizat sub patronajul lui Vladimir Putin.

Americanii au atacat mai multe instalații radar din Iran. Oficiali iranieni: ”O încălcare clară a armistițiului”

Iranul acuză Statele Unite că au încălcat din nou armistițiul, după mai multe lovituri ale americanilor în sudul țării.

”S-a rupt cerul” în România. Zeci de gospodării au fost inundate din cauza furtunilor. Vântul a făcut ravagii în Moldova

Un nou episod de vreme rea este așteptat în estul țării, după ce, sâmbătă, aproape toată România a fost sub cod galben de instabilitate atmosferică. S-a rupt cerul, iar vântul a bătut cu putere în special în Moldova și în estul Munteniei.