FABULOS. „Rapid va fi sub Dinamo”. Visiniul n-are priza in Gruia

60563980

Maxim 10.000 de spectatori vor fi sambata – cel putin asa suna estimarile de asistenta ale oficialilor de la CFR pentru jocul de sambata. 12.000 de spectatori e maximul de audienta din acest sezon, de la jocul cu Dinamo!

Finala pentru locul I nu trezeste interes in Gruia. Sau cel putin nu atat cat se asteptau oficialii liderului. „Vindem 7.000, maxim 8.000 de bilete. Plus abonamente….atunci ajungem la o asistenta de 10.000 de bilete. Nu vor fi mai multi”, estimeaza conducatorii CFR-ului, legat de asistenta asteptata pentru jocul de sambata de la 21.30, cu Rapid.

Astfel, daca previziunile ardelenilor se adeveresc, numarul spectatorilor din Gruia de sambata nu va depasi top 20 din Liga I. Cea mai mare asistenta la un joc al CFR-ului din acest sezon a fost la meciul cu Dinamo, 12.000 de spectatori. De atunci dateaza insa si ultimul esec al CFR-ului in Liga I, 2-3.

Costa furibund!

Iritat ca presa il „urca pe garduri” si-i semneaza deja demiterea de la CFR, antrenorul Jorge Costa a pus lantul pe gardurile de la CMC si a inchis antrenamentul de azi. Mai mult, nervos ca presa nu-l are deloc la suflet, a decis sa anuleze si conferinta de presa de maine.

Articol recomandat de sport.ro
A dezvăluit relația cu Cristiano Ronaldo după nunta fotbalistului cu Georgina Rodriguez: ”E de prost gust!”
A dezvăluit relația cu Cristiano Ronaldo după nunta fotbalistului cu Georgina Rodriguez: ”E de prost gust!”
Citește și...
Un autocar cu 85 de personae la bord a ars ca o torta azi noapte in Pasul Tihuta

Clipe de cosmar in Pasul Tihuta pentru pasagerii unui autocar. Motorul a luat foc in mers si in scurt timp masina ardea ca o torta. Din fericire, pasagerii au reusit sa coboare la timp si sa se indeparteze de pericol.

Senzatie pe podium. Rochii de gala realizate din deseuri

Frumusetea si tomberonul nu au nimic in comun. Si totusi, spiritul eco si talentul pot sa uneasca aceste extreme. 25 de licee din judetul Alba au participat la o prezentare de moda altfel.

Tragedie cutremuratoare intr-un sat din judetul Bistrita-Nasaud

O tanara de 17 ani, care a reusit sa-si ascunda sarcina timp de noua luni, a hotarat sa scape de copilul din pintece intr-un mod barbar. A nascut acasa fara sa dea nimanui de stire, apoi si-a aruncat bebelusul in raul Somes.

Recomandări
Dunărea a secat atât de mult încât bacurile nu mai pot circula. Pe alocuri apa ajunge până la genunchi

Seceta de pe Dunăre pune în pericol circulația cu bacurile. Mai mulți operatori au anunțat că au suspendat trecerile după ce nivelul apei a scăzut la un nou minim istoric.

Filmul „Nu e locul tău aici”, cu Adrian Văncică în rolul principal, marele câștigător al Festivalului de Film de la Locarno

„Nu e locul tău aici”, regizat de Florin Șerban, a câștigat la Festivalul Internațional de Film de la Locarno Leopardul de Aur/Marele Premiu, Premiul Europa Cinemas Label și o Mențiune specială pentru interpretare.

Paturi goale și cheltuieli uriașe în spitalele mici. În unele unități, peste 90% din venituri se duc pe salarii

Unul din 3 paturi pentru pacienții acuți rămâne neocupat în spitalele din România deși marile unități de urgență sunt frecvent supraaglomerate.