13 august a fost zi cu ghinion pentru Otelul. Campioana a castigat in 10 la Galati

otelul, cfr

Elevii lui Dorinel Munteanu au pierdut ieri cu 2-1 confruntarea cu CFR Cluj, dar asta nu a fost tot. Stromajer s-a ales cu piciorul rupt, iar Sirghi a ajuns la spital.

Stromajer s-a ales cu piciorul rupt dupa un atac huliganic al lui Muresan, iar Sirghi a ajuns la spital dupa ce s-a ciocnit in aer cu coechipierul sau Sergiu Costin (90+4)! Si peste toate astea, Coltescu a ajutat campioana, dictand usor un penalty in minutul 6.

Andone a simtit ca Otelul nu e un adversar facil si le-a indicat elevilor sai sa atace inca din primul minut. Iar realitatea din teren i-a dat dreptate tehnicianului campioanei. Era doar minutul 6 cand Benga l-a tatonat imprudent in careu pe Ivo Pinto, iar Coltescu, pozitionat gresit, a acordat prea usor penalty, transformat cu siguranta de Muresan. Dar golul capitanului clujean a fost repede uitat. Peste doar 15 minute, cand CFR domina tactic partida, Muresan a avut o intrare inutila la mijlocul terenului, calcandu-l dur pe glezna pe Stromajer, si a fost eliminat. Imediat, raportul de forte din teren s-a schimbat. Galatenii au inceput sa devina tot mai periculosi, reusind sa egaleze in minutul 38, cand Inkango a profitat de culoarul lasat liber de aparatorii clujeni si l-a executat pe Felguieras cu un sut la firul ierbii.

Sirghi cu nasul rupt. Ambulanta, fara chei!

Nimic nu a anuntat golul secund al CFR-ului, venit dupa zece minute in care Galatiul a dictat ritmul. La fel ca in debutul primei reprize, clujenii au profitat de o gafa a defensivei adverse, care s-a calcat pe picioare in preajma propriului careu, iar Ronny, care a incris si anul trecut la Galati, l-a executat cu un sut plasat pe Branet (53). Din acel moment, Andone a inchis meciul si a castigat cu 2-1.
Ultima faza a partidei a fost teribila. Cristian Sirghi si Sergiu Costin s-au dat violent cap in cap, iar primul s-a ales cu fractura de piramida nazala cu taietura de pomete si a fost dus cu ambulanta la spital. In ajutorul jucatorului galatean au sarit mai intai medicii ambelor formatii, doarece cei de la ambulanta nu-si gaseau cheile si nu puteau intra pe teren, acolo unde se afla Sirghi!

DRAMATIC! Nigerianul decedat pe teren era la un pas sa ajunga la "U"
Orientul Mijlociu fierbe. Uciderea liderului Hezbollah lasă Occidentul neputincios în timp ce Israelul urmărește victoria

ALTE ACCIDENTARI SIMILARE ALE LUI SIRGHI

In 2007, intr-un meci din turul doi preliminar al Cupei UEFA, cu Lokomotiv Sofia, Cristi Sirghi s-a ciocnit violent cu adversarul sau, Golubovic, si a fost transferat de urgenta la spital dupa ce a suferit o comotie cerebrala

In mai 2010, in partida retur cu FC Vaslui, Sirghi a suferit din nou o comotie cerebrala dupa ce a fost lovit involuntar de Wesley, fiind nevoit sa poarte o perioada indelungata o casca de protectie.

Împușcat la ieșirea din sediul unei televiziuni

Sefii din Gruia vor sa-i propuna lui Adrian Mutu un contract pe patru luni si-i ofera un salariu de jumatate de milion de euro! Peste 500.000 de euro este dispus sa dea Paszkany pentru atacantul care a facut furori la Juventus, Parma si Fiorentina.

DRAMATIC! Nigerianul decedat pe teren era la un pas sa ajunga la

O noua drama s-a petrecut ieri in fotbalul romanesc, atunci cand atacantul nigerian Henry, de numai 21 de ani, a decedat pe teren la un amical al formatiei sale, Delta Tulcea.

Autoritățile susțin că sunt pregătite pentru marea viitură de pe Dunăre. Ce le-au cerut primarilor

Se fac pregătiri intense pentru viitura de pe Dunăre care se va suprapune de duminică, 29 septembrie, și cu ploi torențiale aduse în țara noastră de un ciclon mediteranean.

Investiție de 25 de milioane de euro. O companie străină inaugurează o nouă fabrică în care va produce cărămidă, în Buzău

După scumpirile serioase din ultimii ani, prețurile materialelor de construcții încep să se potolească.

Israelul, după ce l-a ucis pe liderul Hezbollah, care se ascundea de câțiva ani: ”Pentru oricine ne amenință, o să vă găsim!”

Hezbollah a confirmat moartea liderului său, șeicul Hassan Nasrallah, după ce aviația israeliană a bombardat buncărul unde a fost localizat, într-o suburbie a Beirutului.