1.500 de litri de alcool, in valoare 24.000 de lei, confiscati de politistii clujeni

61501429

Politistii clujeni au efectuat 3 perchezitii in municipiul Gherla, la locuintele unor persoane banuite de comercializare si detinere, in mod ilegal, de alcool. Acestia au ridicat 1.500 litri de alcool, precum si o arma.

Politistii din Gherla au efectuat ieri 3 perchezitii la locuintele si anexele a doua persoane banuite ca desfasoara activitati ilegale de transport, depozitare si comercializare de alcool dublu rafinat, susceptibil a proveni din afara antrepozitelor fiscale autorizate, neaccizat si nemarcat in conditiile legii.

In urma perchezitiilor, oamenii legii au confiscat aproximativ 1.500 litri de alcool, in valoare de circa 24.000 de lei, precum si o arma cu aer comprimat.

Cele doua persoane la care a fost gasit alcoolul, cu varste de 34 si 60 de ani, sunt cercetate pentru detinere de produse accizabile fara a fi marcate corespunzator.

 

Articol recomandat de sport.ro
Maya Jama a ”rupt” internetul cu ultima postare, după ce Ruben Dias s-a afișat cu noua iubită
Maya Jama a ”rupt” internetul cu ultima postare, după ce Ruben Dias s-a afișat cu noua iubită
Citește și...
Atentie la produsele de patiserie. Politistii din Cluj au confiscat peste 80 de kilograme de prajituri si fursecuri

Peste 80 de kg de produse de patiserie, in valoare de aproximativ 3.000 de lei, au fost confiscate de politistii clujeni. Mai mult, reprezentantul firmei a fost sanctionat cu 20.000 de lei.

Material lemnos in valoare de 15.000 de lei, confiscat de politistii din Cluj

Aproximativ 55 m.c. de material lemnos, in valoare de 15.000 de lei, au fost confiscati de politistii de investigare a fraudelor din Cluj. Barbatul asupra caruia au fost gasite lemnele a fost sanctionat cu 2.000 de lei.

Un secol de viata. O femeie din Alba a implinit varsta de aur

O femeie din localitatea Ighiel, judetul Alba, se poate lauda ca s-a nascut acum un secol. Floarea Ecaterina a implinit astazi 100 de ani si a fost sarbatorita de familie si autoritati.

Recomandări
Planul pentru cel mai negru scenariu la Cernavodă. Autoritățile vor să aducă apă cu cisterna dacă Dunărea scade la un metru

Guvernul anunță noi măsuri pe Dunăre prin care să asigure în viitor suficientă apă pentru răcirea reactoarelor centralei de la Cernavodă.

Reacția lui Nicuşor Dan la dezvăluirile despre șeful SPP Lucian Pahonțu: „Nu e în această situaţie”

Nicuşor Dan respinge acuzaţiile prezentate în mass-media despre Lucian Pahonţu, menţionând că şeful SPP nu a participat la reprimarea manifestanţilor în timpul Revoluţiei din 1989 sau ulterior.

Imaginile surprinse de salvatori cu nava scufundată în mare, lângă Sfântu Gheorghe. „Au spus doar că au avut un incendiu”

Operațiune dramatică de salvare în Marea Neagră, după ce o navă comercială sub pavilionul Republicii Dominicane a luat foc și s-a scufundat în zona economică exclusivă a României.