Victor Becali va fi eliberat condiționat de la Jilava

61895291

Magistraţii au admis cererea lui Victor Becali de liberare condiţionată, acesta fiind încarcerat în Penitenciarul Jilava.

Înalta Curte de Casaţie şi Justiţie (ICCJ) a admis, miercuri, liberarea condiţionată a fostului impresar Victor Becali, decizia fiind definitivă.

Instanţa Supremă a respins ca nefondată contestaţia formulată de procurorii DNA împotriva sentinţei pronunţate pe 3 septembrie de Judecătoria Sectorului 4 Bucureşti, prin care fusese dispusă liberarea condiţionată a lui Victor Becali.

Victor Becali se află în penitenciar din data de 20 februarie, după ce a fost condamnat definitiv de ICCJ la 5 ani şi 8 luni închisoare cu executare, în dosarul în care a fost acuzat că a mituit-o, alături de fratele său, Ioan Becali, pe fosta judecătoare Geanina Terceanu.

Pe Instagram-ul Știrile ProTV găsiți imaginile momentului din România, dar și din lume!  

CLICK AICI pentru a instala GRATUIT aplicația Știrile ProTV pentru telefoane Android și iPhone!

Articol recomandat de sport.ro
FOTO Mihaela Evi a atras toate privirile cu o ținută care îi pune formele în evidență: ”Ești uimitoare!” / ”Mult prea frumoasă”
FOTO Mihaela Evi a atras toate privirile cu o ținută care îi pune formele în evidență: ”Ești uimitoare!” / ”Mult prea frumoasă”
Citește și...
Vameșii ies din nou în stradă. Sindicaliștii cer o grilă salarială separată și compensații pentru riscurile profesionale

Sindicatul Naţional Finanţe Publice va picheta, marţi, sediul Autorităţii Vamale Române, pentru a transmite un mesaj clar privind valoarea muncii vameşilor şi necesitatea recunoaşterii acesteia în noua lege a salarizării.

Cupola de aer fierbinte din Africa lovește România. 36 de grade de duminică, după o scurtă răcorire

Dacă vestul se topește, noua meteorologii ne dau vești ceva mai bune. Deși o să fie în continuare cald pentru luna din calendar, o să luăm o gură de aer. Scad temperaturile, cel puțin până duminică.

România este singura țară din UE în care prețul motorinei a crescut și în luna mai

În Bulgaria, Luxemburg, Lituania şi România, preţurile la benzină au crescut cu peste 30%. Între aprilie şi mai, preţul la motorină a crescut doar în România.

Recomandări
Ce scrie presa internațională despre situația din România: ”Criza politică se adâncește”. Un pas până la ”opțiunea nucleară”

România rămâne fără un nou prim-ministru după eşecul de luni seară al liberalului Adrian Veştea de a fi ales de către Parlament, la aproape două luni de la demiterea lui Ilie Bolojan, scrie AFP.

Reacția lui Sorin Grindeanu după ce Guvernul Adrian Veștea a fost respins de Parlament

Preşedintele PSD, Sorin Grindeanu, a declarat luni seară, după votul Parlamentului de respingere a învestirii guvernului Adrian Veştea, că se aşteaptă ca în următoarele zile preşedintele Nicuşor Dan să cheme partidele la consultări la Palatul Cotroceni.

Kelemen Hunor, în Parlament: „Azi există un singur câştigător. Felicitări, George Simion, ai dat şah şi mat”

Preşedintele UDMR, Kelemen Hunor, consideră că se încheie o epocă, susţinând că sub cupola Parlamentului "există astăzi un singur câştigător" - George Simion.