Carmen Bejan va naste in penitenciar. Curtea de Apel Timisoara i-a respins recursul

×
Codul embed a fost copiat

Fosta studenta la Medicina Carmen Bejan, condamnata la inchisoare pentru omor, va naste in penitenciar, dupa ce Curtea de Apel Timisoara i-a respins recursul fata de o sentinta a Tribunalului Arad.

Carmen Bejan a fost prezenta in fata instantei.

"Va rog sa tineti cont de cererea mea si sa va ganditi la viitorul copilului", le-a spus ea magistratilor.

La Curtea de Apel Timisoara a sosit si punctul de vedere solicitat de instanta Administratiei Nationale a Penitenciarelor (ANP) cu privire la existenta conditiilor necesare pentru ca Bejan sa nasca in sistemul penitenciar.

In raspunsul ANP, se arata ca exista toate conditiile necesare in acest sens.

Citește și
Carmen Bejan
"Sangele nu se face apa". Familia studentei criminale de la Medicina nu vrea sa dea copilul

Ca urmare, magistratii Curtii de Apel Timisoara au decis sa respinga recursul facut de Carmen Bejan ca nefondat.

Decizia instantei timisorene este definitiva. Totodata, instanta a obligat-o pe Carmen Bejan la plata unor cheltuieli de judecata in valoare de 200 de lei, din care 100 de lei avocatului din oficiu.

Pe de alta parte, Carmen Bejan se va cununa civil, miercuri, cu fostul detinut Claudiu Satran, tatal copilului pe care condamnata urmeaza sa il nasca.

Ceremonia va fi una restransa, conform familiei lui Bejan, si va avea loc in incinta Penitenciarului de Maxima Siguranta Arad, unde va merge un ofiter de stare civila, pentru ca acolo isi ispaseste pedeapsa fosta studenta la Medicina.

Mama lui Carmen Bejan a declarat ca familia nu a decis inca daca va participa la ceremonie.

"Fata ne-a chemat, dar inca ne gandim daca mergem. Va fi o ceremonie restransa, nu se pune problema de rochie de mireasa sau de alte pregatiri de nunta", a spus Emilia Bejan.

Intrebata de ce sta pe ganduri daca sa mearga la cununia fiicei, mama nu a raspuns, declarand din nou ca familia urmeaza sa ia o decizie.

La cununia care va avea loc in penitenciar pot participa doar parintii si fratii mirilor.

Articol recomandat de sport.ro
Ce face marea campioană Monica Roșu, la 20 de ani după ce s-a retras din gimnastică. "E o altă carieră"
Ce face marea campioană Monica Roșu, la 20 de ani după ce s-a retras din gimnastică. "E o altă carieră"
Citește și...
Carmen Bejan se va casatori cu tatal copilului ei. Au stabilit si care va fi numele fetitei
Carmen Bejan se va casatori cu tatal copilului ei. Au stabilit si care va fi numele fetitei

Bat clopote de nunta pentru Carmen Bejan, studenta condamnata la 20 de ani pentru ca a ucis un barbat.

"Sangele nu se face apa". Familia studentei criminale de la Medicina nu vrea sa dea copilul

Copilul pe care il va naste Carmen Bejan va fi crescut de tata, care urmeaza sa se elibereze din penitenciar in cateva saptamani.

Furt la Curtea de Apel din Timisoara. Vezi cum o femeie fura telefonul unui jurnalist
Furt la Curtea de Apel din Timisoara. Vezi cum o femeie fura telefonul unui jurnalist

Totul s-a intamplat in aceasta dimineata, in timp ce Carmen Bejan iesea din sala de judecata. Camerele de supraveghere au inregistrat tot.

Recomandări
ANM a prelungit avertizările de vreme rea: vânt puternic, ninsori și viscol. HARTĂ
ANM a prelungit avertizările de vreme rea: vânt puternic, ninsori și viscol. HARTĂ

Administrația Națională de Meteorologie a emis o informare meteorologică și mai multe atenționări și avertizări Cod Galben și Cod Portocaliu, ce vizează intensificări ale vântului, ninsori, polei și viscol, în mare parte din țară.

Volodimir Zelenski ar urma să facă o concesie majoră pentru pace în Ucraina
Volodimir Zelenski ar urma să facă o concesie majoră pentru pace în Ucraina

Rusia a lovit fără milă blocuri de locuințe, chiar și în ziua de Crăciun. Valul de drone și rachete a ucis joi cel puțin 5 oameni și a rănit zeci, în mai multe orașe ucrainene.

O fetiță din București a primit, în noaptea de Crăciun, o scrisoare de la Papa Leon al XIV-lea. FOTO
O fetiță din București a primit, în noaptea de Crăciun, o scrisoare de la Papa Leon al XIV-lea. FOTO

O fetiță din București a primit, în noaptea de Crăciun, o scrisoare neașteptată de la Papa Leon al XIV-lea, ca răspuns la un desen prin care se ruga pentru copiii afectați de război.