Un băiat de 14 ani, din Râmnicu Vâlcea, a dispărut. Minorul suferă de afecțiuni neuro-psihice

62293418
StirilePROTV

Polițiștii vâlceni au fost sesizați cu privire la faptul că, numitul Dumitrescu Bogdan Dumitru, în vârstă de 14 ani, a plecat de la domiciliul său, din municipiul Râmnicu Vâlcea, fără a mai reveni până în prezent.

Semnalmente: înălțime 1,68m, greutate 46 kg, păr castaniu, tuns scurt, ochi căprui și poartă ochelari de vedere.

La momentul plecării, minorul era îmbracat cu o geacă de culoarea neagră, lungă până la genunchi, pantaloni de trening de culoare gri, pantofi tip sport de culoare albă.

Minorul suferă de afecțiuni neuro-psihice.

Persoanele care dețin informații sunt rugate să apeleze numărul unic de urgență 112 sau să se adreseze celei mai apropiate secții de poliție!

baiat disparut

 

Articol recomandat de sport.ro
FOTO Lewis Hamilton și-a oficializat relația cu Kim Kardashian pe Instagram
FOTO Lewis Hamilton și-a oficializat relația cu Kim Kardashian pe Instagram
Citește și...
Sclavia modernă există, profiturile sunt uriașe, iar traficanții ne râd în nas

România este în topurile internaționale. La trafic de femei și de copii. Traficanții fac averi uriașe pe seama sclavilor lor și știu că românilor nu le pasă, deși toată lumea înțelege ce se petrece.

Un bărbat din Gorj a ieșit cu drujba pe stradă ca să își facă loc să treacă. Terifiați, vecinii au chemat poliția

Un bărbat, de 35 de ani, din comuna Berlești, care se deplasa cu un tractor a coborât pe stradă și a amenințat cu drujba un alt bărbat, aflat tot într-un tractor, pe motiv că nu avea loc să treacă.

Contracte de 260 de milioane de euro pentru reabilitarea rețelei de termoficare din București. Când vor fi gata lucrările

Primarul Municipiului București, Nicușor Dan, a anunțat că au fost atribuite contracte în valoare de 260 de milioane de euro în rețeaua de termoficare.

Recomandări
Ședință la Cotroceni după ce Comisia Europeană a respins legea salarizării. Ce probleme are proiectul în forma actuală

Preşedintele Nicuşor Dan se va întâlni joi, la Palatul Cotroceni, cu liderii din fosta coaliţie guvernamentală şi miniștrii demiși ai Finanţelor şi Fondurilor Europene, pentru a discuta despre stadiul proiectelor finanţate prin PNRR.

Parlamentarii s-au răzgândit, la trei ani după ce au votat pentru examen de admitere la liceu. Acum vor să amâne concursul

Admiterea la liceu, pe care unitățile de învățământ au varianta de a o organiza din 2027 după Evaluarea Națională, ar putea fi amânată. Asociațiile de elevi, părinți și ONG-urile reclamă că acest examen produce inechități.

Calculele Ministerului Educației. Câți bani ar economisi dacă ar tăia din bursele copiiilor orfani și din familii sărace

Propunerea de a tăia bursele școlare în vacanță este criticată. Zeci de organizații neguvernamentale atrag atenția că mii de copii ar putea fi nevoiți să renunțe la cursuri.