O femeie de 86 de ani din Câmpulung Muscel a murit după un accident greu de imaginat. Ce s-a întâmplat

×
Publicitate

O femeie de 86 de ani din Câmpulung Muscel și-a pierdut vineri viața în urma unui accident care a avut loc în împrejurări greu de imaginat.

 

Un șofer de 25 de ani a încercat, spune el, să ocolească un biciclist, dar a pierdut controlul asupra volanului și a intrat pe trotuarul de pe sensul opus, unde a lovit bătrâna.

Ambulanța chemată de urgență la locul accidentului a transportat-o pe femeie la spital, însă rănile erau prea grave, așa că nu a supraviețuit.

Polițiștii l-au testat pe șofer și au constatat că nu băuse. Pe numele tânărului a fost deschis un dosar penal pentru ucidere din culpă.

 

Articol recomandat de sport.ro
Fiica unui fost mare atacant fură inimile americanilor! Tatăl ei a fost coleg cu Miodrag Belodedici
Fiica unui fost mare atacant fură inimile americanilor! Tatăl ei a fost coleg cu Miodrag Belodedici
Citește și...
Vlad Voiculescu, după tragediile de la Piatra-Neamț și Matei Balș: „Eroarea umană nu poate fi identificată într-un raport”

Clădirile vechi, instalaţiile electrice şi de gaze medicale depășite, spațiul insuficient și numărul de paturi sunt principalele nereguli enumerate de Vlad Voiculescu din rapoartele de după incendiile de la Matei Balș și Piatra-Neamț.

Incendiu puternic în Petroșani. Un magazin aflat lângă un bloc de locuințe a luat foc. VIDEO

Acoperișul unui magazin din Petroșani, aflat la doar c

Un şofer fără permis din Constanța a lovit 10 maşini parcate. Bărbatului i s-ar fi făcut rău la volan

Un bărbat în vârstă de 49 de ani, fără permis, care conducea un autoturism cu numere de înmatriculare false, a lovit zece maşini parcate pe o stradă din municipiul Constanţa.

Recomandări
Primul spital construit de la zero în Cluj în ultimii 50 de ani. Realizat prin PNRR, este printre cele mai moderne din Europa

Unul dintre cele mai moderne centre de neurochirurgie din Europa de Est a fost inaugurat sâmbătă la Cluj-Napoca. 

Ultimul weekend de vară aduce peste 120.000 de turiști la mare. Septembrie vine cu vreme bună și prețuri mai mici

Ultimul weekend de vară aduce peste 120 de mii de turiști pe litoralul românesc, potrivit reprezentanților patronatelor din turism.

Un înalt oficial rus spune că Moscova nu a folosit până acum din ”bun simț” arme nucleare în Ucraina. Ce se va schimba

Un înalt oficial rus spune că Moscova nu a folosit până acum din ”bun simț” arme nucleare în războiul din Ucraina, dar va răspunde ”simetric” dacă aliații Kievului îi vor furniza acestuia componente de arme nucleare tactice.