Jurnalistul Septimiu Roman a decedat la varsta de 56 de ani

61255354

Septimiu Roman, jurnalist si corespondent la Radio Romania Actualitati, a decedat joi dimineata, la varsta de 56 de ani, cauzele fiind necunoscute pana in acest moment.

In anuntul facut de Radio Romania Actualitati si preluat de Gandul.info se precizeaza ca jurnalistul Septimiu Roman, acreditat la MApN si Parlament a decedat in cursul diminetii de joi, in Parcul Tineretului din Bucuresti.

Avand 56 de ani si peste 20 de ani de activitate in cadrul Radio Romania Actualitati, Septimiu Roman a ocupat functia de crainic, realizator de emisiuni, redactor la Radiojurnal, reporter special si corespondent in mai multe zone, printre care Republica Moldova, China, Orientul Mijlociu si Franta.

Cea mai folosita metoda de comunicare online. Reteaua care are de doua ori mai multi utilizatori ca Facebook

Articol recomandat de sport.ro
FOTO | Imaginea cu Vladimir Putin care a stârnit revoltă! Ucrainenii acuză lipsă de reacție la nivel mondial
FOTO | Imaginea cu Vladimir Putin care a stârnit revoltă! Ucrainenii acuză lipsă de reacție la nivel mondial
Citește și...
Mastodontul a ieșit de pe șosea și s-a răsturnat. Pompierii au intervenit de urgență pentru a preveni un incendiu

Un bărbat de 66 de ani a ajuns la spital, după ce camionul pe care îl conducea s-a răsturnat pe un drum național din județul Argeș.

Riscul ascuns după scufundarea barjelor în Dunăre. Ce au constatat specialiștii în timpul operațiunii de la Cernavodă

Ultima zi a operațiunii de deviere a cursului Dunării, spre vechiul său braț, a fost și cea mai complicată. 

Intervenție de descarcerare în spital: cum a fost dezasamblat un tocător pentru a elibera mâna unui băiețel din Reghin

Intervenție dificilă și neobișnuită în Târgu Mureș. Atenție, informațiile au un puternic impact emoțional.

Recomandări
Reacția Ucrainei după ce una dintre dronele sale a explodat în Bulgaria, lângă granița cu România. Asigurările date de Kiev

Ministerul Apărării din Bulgaria a anunţat sâmbătă că aparatul care a explodat în cursul dimineţii în spaţiul aerian al ţării, în apropiere de graniţa cu România şi de gazoductul transbalcanic, era probabil o dronă momeală ucraineană de tip Maya.

Finanțele României se pregătesc pentru cel de-al treilea test. Standard & Poor’s decide dacă scapăm de „junk”

România a scapat din nou de retrogradarea la categoria „junk”. Agenția Moody's, a reconfirmat ratingul României, dar cu perspectivă negativă. Asta înseamnă că țara noastră rămâne pe ultima treaptă recomandată investițiilor. 

Scufundarea controlată a celor patru barje de pe Dunăre continuă. Motivul pentru sunt coborâte treptat în apă

Pe Dunăre continuă operațiunea de scufundare controlată a celor patru barje, ca să ajungă cât mai multă apă spre centrala de la Cernavodă.