O vijelie puternică a făcut ravagii într-o comună din Iași. Mai multe gospodării afectate

62060238
Pro TV

O vijelie puternică a făcut ravagii în comuna Miroslovești din județul Iași. Mai multe gospodării au fost afectate,â după fenomenul de vineri seară.

După câțiva nori de ploaie, s-a stârnit un vânt puternic care a spulberat gardurile și acoperișurile mai multor case. În urma incidentului, o persoană a avut nevoie de îngrijiri medicale.

La fața locului au intervenit angajații ISU Pașcani și Serviciul de Ambulanță.

Pe Instagram-ul Știrile ProTV găsiți imaginile momentului din lume!  

CLICK AICI pentru a instala GRATUIT aplicația Știrile ProTV pentru telefoane Android și iPhone!

Abonați-vă gratuit la newsletter-ul Știrile Pro TV de pe WhatsApp. Primiți în fiecare zi cele mai importante știri pe telefon! 

Articol recomandat de sport.ro
NEWS ALERT Andrei Rațiu, cel mai scump transfer din istoria clubului!
NEWS ALERT Andrei Rațiu, cel mai scump transfer din istoria clubului!
Citește și...
Şofer urmărit cu focuri de armă de cinci mașini de poliţie. Ce au aflat agenții despre el

Urmărire în trafic, cu focuri de armă, petrecută în județul Vrancea. Un șofer din localitatea Odobești, nu a vrut să oprească la

Elev găsit spânzurat la o zi după ce a dat BAC-ul. ”Sunt terminată. Doamne ferește!”

Un adolescent în vârstă de 18 ani, absolvent al Liceului Teoretic „Aurel Lazăr” din Oradea, a fost găsit spânzurat de crengile unui copac, la o zi după ce susţinuse examenul de Bacalaureat.

Descoperire șocantă a polițiștilor în mașina unui șofer bucureștean

Poliţiştii din Bucureşti au oprit în trafic o maşină în care au găsit 100.000 de ţigarete de contrabandă, provenite din spaţiul extracomunitar.

Recomandări
La munte e plin de turiști, dar hotelierii spun că încasările s-au prăbușit și cu 30%. Cum fac românii economie în drumeții

Cei care au ales muntele au găsit o vreme excelentă. Stațiunile, zonele de promenadă și muzeele au fost pline de oameni, dar aglomerația n-a adus și venituri în plus la hoteluri si restaurante. 

Viitură apocaliptică în Nepal: 800 morți, mii de dispăruți. Efort disperat de salvare a 830 de oameni prinși într-un tunel

Bilanțul viiturii catastrofale produse la granița dintre Nepal și China continuă să se agraveze. Până acum au fost recuperate aproape 800 de trupuri neînsuflețite, iar numărul dispăruților trece de 2.500. 

Sondaj: Trei sferturi dintre bucureșteni cred că România merge într-o direcție greșită. Mare surpriză în opțiunile de vot

Majoritatea bucureştenilor (73%) consideră că România merge într-o direcţie greşită, arată un sondaj de opinie realizat de CURS la nivelul Capitalei.