Imaginaţia traficanţilor de droguri este foarte bogată. Unde a făcut o seră de canabis un tânăr din Satu Mare

×
Publicitate

Imaginaţia traficanţilor de droguri este foarte bogată. Procurorii DIICOT au făcut mai multe cercetări şi au găsit o întreagă cultură de cannabis într-un solar din localitatea Medieşu Aurit, judeţul Satu Mare.

În zonă, localnicii cultivă legume în câteva zeci de solarii. Dar într-unul dintre ele, în locul roșiilor și a castraveților ofițerii DIICOT au găsit 130 de kg de cannabis și peste 20 de plante.

Responsabil de aceste fapte ar fi un tânăr de 25 de ani, care a fost dus la audieri și mai apoi reținut pentru 24 de ore.

Bărbatul este cercetat pentru trafic de droguri de risc.

Articol recomandat de sport.ro
GALERIE FOTO Diletta Leotta s-a fotografiat în cel mai strâmt costum de baie și i-a înnebunit pe fani: ”Zoom incontrolabil”
GALERIE FOTO Diletta Leotta s-a fotografiat în cel mai strâmt costum de baie și i-a înnebunit pe fani: ”Zoom incontrolabil”
Citește și...
VIDEO. Momentul în care un pieton care trece pe roșu este lovit de o mașină, la Timișoara

Un bărbat din Timișoara a ajuns la spital după ce a fost lovit de o mașină în timp ce traversa pe roșu.

Mai mulți angajați ai unei companii de exploatare petrolieră, prinși în flagrant în timp ce furau combustibil

Mai mulți angajați ai unei companii de exploatare petrolieră din Galați sunt anchetați după ce polițiștii i-au prins în flagrant în timp ce furau combustibil, cu complicitatea agenților de pază.

Tragedie la locul de muncă. Un piteștean a murit după ce a fost strivit de o macara

Un piteștean de 45 de ani a sfârșit tragic după ce a fost strivit de o macara la locul de muncă. Bărbatul lucra ca macaragiu la o firmă care construiește o hală.

Recomandări
ANAF pregătește o nouă procedură pentru veniturile nedeclarate. Contribuabilii vor fi notificați și pot fi chemați la audieri

ANAF pregătește o nouă procedură pentru persoanele care au obținut venituri anul trecut, dar nu și-au declarat contribuțiile la pensie și sănătate. 

”Izvoare de sănătate”. La Slănic Moldova, locurile la tratament se rezervă cu un an înainte, dar studiile clinice lipsesc

Începem campania: „Izvoare de sănătate”, despre una dintre puținele bogății pe care România nu le-a pierdut de tot: apele ei sărate, minerale și termale. 

Câte femei conduc, de fapt, marile companii din România. Cristina Chiriac: Numărul e neschimbat, deși legea s-a modificat

Legea care trebuia să crească reprezentarea femeilor în conducerea companiilor listate nu a făcut mari schimbări. Într-un interviu, Cristina Chiriac, președinta CONAF, explică de ce numărul femeilor din consiliile analizate a rămas exact același: 82.