Fiul lui Victor Ponta a transmis primul mesaj dupa accidentarea la rugby. "Ma fac repede bine"

61895457
Facebook.com

Andrei Ponta a postat pe contul de Facebook al tatalui sau un mesaj.

Fiul fostului premier Victor Ponta, Andrei, a postat pe contul de Facebook al tatalui sau un mesaj de multumire personalului medical care l-a ingrijit si celor care s-au gandit si la el si a estimat ca peste doua zile va fi externat de la Spitalul ”Bagdasar Arseni”.

”Vreau sa le multumesc tuturor medicilor si asistentelor de la Ambulanta si de la Spitalul Judetean Prahova care au avut imediat grija de mine si de colegul meu Horia. Si le multumesc si celor de aici de la Spitalul «Bagdasar Arseni» - sper sa nu le stau pe cap mai mult de doua zile!”, a scris Andrei Ponta.

El isi saluta colegii de la Soimii Bucuresti si le ureaza succes in meciul pe care il disputa sambata. ”Iar adversarilor de la Constanta o sa le marchez o multime de puncte ca «razbunare» la urmatoarea partida! Bafta multa!”, a promis fiul lui Victor Ponta.

”Le pup pe cele doua bunici ale mele si pe sora mea Irina care stiu ca au fost ingrijorate, dar nu s-au speriat prea tare! Stiu si ca multi prieteni ai mei, dar si ai lui Mami a mea (cea curajoasa si mult incercata deja la karting si rugby) si ai lui Tati (cel cu multe accidentari ca si mine) mi-au trimis un gand bun si le multumesc tuturor din inima pentru asta! Ma fac repede bine si ma pregatesc de o vacanta frumoasa asa cum sper sa aveti toti!”, se mai arata in postarea lui Andrei.

Andrei Ponta, in varsta de 14 ani ani, a fost dus de urgenta la Spitalul Judetean din Ploiesti de catre un echipaj al Ambulantei Prahova, dupa ce s-a lovit la cap in timpul unui meci de rugby disputat vineri in faza grupelor a turnelului U14, pe stadionul din Baicoi. Un alt baiat in varsta de 14 a fost de asemenea ranit, suferind un traumatism in zona cervicala dupa ce s-a lovit de fiul fostului premier in timpul meciului.

De la Spitalul Judetean de Urgenta din Ploiesti, unde a fost dus initial, a fost transferat la spitalul Bagdasar Arseni din Bucuresti cu o ambulanta a serviciului public, au declarat surse medicale.

Articol recomandat de sport.ro
FOTO Noua bestie de 1.600 CP de la Bugatti! Există un singur exemplar în lume
FOTO Noua bestie de 1.600 CP de la Bugatti! Există un singur exemplar în lume
Citește și...
Presedintele Universitatii "Andrei Saguna" din Constanta, retinut pentru santaj. Reactia institutiei de invatamant superior

Presedintele Universitatii particulare ”Andrei Saguna” din Constanta, prof. univ. dr. Aurel Papari, a fost retinut pentru santaj, el conditionand unei studente sustinerea unui examen de plata unei datorii in valoare de 500 de lei.

Primarul orasului Darabani si-a impuscat mortal varul, la o vanatoare. Politia spune ca partida era legala

Tragedie vineri seara, la o partida de vanatoare.

Accident foarte grav, pe DN 2A, in Ialomita. Doi oameni au murit pe loc iar traficul e complet blocat

Doi morti si un ranit, dupa ce o cisterna si doua autoturisme s-au ciocnit in judetul Ialomita.

Recomandări
Nicușor Dan: „Partidele nu s-au înțeles pe legea salarizării. Și-au asumat pierderea a 770 de milioane de euro din PNRR”

Președintele Nicușor Dan anunță că PSD, PNL, USR și UDMR nu au ajuns la un consens privind legea salarizării și și-au asumat pierderea a 770 de milioane de euro din PNRR.

Peste 120 de aleși ar putea rămâne fără funcții dacă Legea integrității va fi promulgată. USR, avertisment pentru PNL

După o lună de dezbateri și nenumărate modificări, legea integrității a fost adoptată în Parlament cu articolul care prevede că aleșii găsiți în incompatibilitate sau conflict de interese, chiar și retroactiv, își pierd funcția.

Ungaria declară Rusia drept „amenințare” pentru Europa și ordinea mondială. Ruptură față de politica lui Viktor Orbán

Guvernul Ungariei a condamnat oficial agresiunea militară a Rusiei și și-a anunțat sprijinul pentru integritatea teritorială a Ucrainei, potrivit orientărilor politice publicate marți seara.