Fetița care a mâncat o prăjitură cu marijuana, externată. Părinții riscă închisoarea

×
Publicitate

Fetiţa de 4 ani din Miercurea Ciuc care a ajuns la spital intoxicată cu marijuana după ce a mâncat o prăjitură, din Olanda, a fost externată.

 

După ce medicii i-au făcut spălaturi stomacale şi i-au dat un tratament, cea mică şi-a revenit şi a fost trimisă acasă. Între timp, cazul a fost preluat de ofiţerii DIICOT, care au deschis un dosar penal pentru deţinere de droguri.

La prechezitiile făcute în locuinţa familiei nu au mai fost găsite alte substanţe interzise, iar anchetatorii încearcă să afle de unde provenea prăjitura.

Fie aceasta a ajuns accidental la părinţi într-un pachet primit din Olanda, fie au cumpărat-o chiar ei. Dacă vor fi găsiţi responsabili, părinţii riscă până la doi ani de închisoare.

Articol recomandat de sport.ro
Istvan Kovacs, făcut praf după ultimul meci din Champions League! Ce ar fi spus arbitrul român
Istvan Kovacs, făcut praf după ultimul meci din Champions League! Ce ar fi spus arbitrul român
Citește și...
Avertismentul Poliției la retragerea banilor din bancomat. Metoda prin care verificăm tastatura

Poliţia Română transmite o serie de recomandări pentru retragerea banilor din bancomat, pentru ca oamenii să nu devină victime ale skimming-ului, care constă în copierea datelor de pe benzile magnetice ale cărţilor de credit.

Patriarhul Kiril: Doar religia poate învinge terorismul

Patriarhul Kiril, liderul Bisericii Ortodoxe a Rusiei, susține că religia este singura modalitate prin care terorismul și radicalismul pot fi combătute.

Atentat cu mașină-capcană în Afganistan. Cine sunt cei 8 militari români răniți

Militarii din Batalionul 30 Protecţia Forţei "Vulturii Carpaţilor" din Câmpulung Muscel răniţi în atentatul cu maşină-capcană produs luni în Afganistan se află în stare stabilă, fiind în afara oricărui pericol, a anunțat MAPN.

Recomandări
Legea integrității a fost votată cu amendamentul Fritz. Senatorii au adoptat proiectul de care depind 770 de milioane de euro

Senatorii au adoptat prin vot Legea ANI, cunoscută și drept ”Legea integrității”, care este jalon în PNRR și de care depind aproximativ 770 de milioane de euro pentru România, termenul fiind 31 august. Senatul este cameră decizională.

Noi modificări la legea salarizării. Ce s-a schimbat în ultima variantă - surse

Noua variantă a proiectului legii salarizării bugetarilor aduce mai multe modificări față de forma anterioară, în special în ceea ce privește modul de calcul și control al sporurilor și finanțarea creșterilor salariale din sănătate.

Vești bune. Debitul Dunării este în creștere la intrarea în țară. Ce se întâmplă la Cernavodă

În timp ce România se confruntă cu o secetă prelungită care a afectat grav culturile agricole și rezervele de apă, iar centrala de la Cernavodă a fost oprită, Dunărea dă semne de revenire.