Casa șefei de protocol de la Cotroceni a fost jefuită. Paguba e însemnată

×
Publicitate

Poliţiştii din Ilfov sunt în alertă şi îi caută pe hoţii care i-au spart casa şefei Departamenului de protocol al Administraţiei Prezidenţiale.

Aceştia au dat lovitura cel mai probabil în timp ce Delia Dinu îl însoţea pe preşedintele Romaniei la festivitățile de Ziua Naţională.

Cel mai probabil, hoții au pătruns în vila de la Domneşti fără să fie observaţi de vecini.

Deocamdată, datele furnizate public sunt destul de sumare, însă, potrivit unor surse apropiate de anchetă, paguba pare a fi însemnată. Se pare că au dispărut câteva bijuterii de familie, însă până la această oră nu a fost publicată o listă oficială cu obiectele furate.

Potrivit aceleiaşi surse, s-ar fi format deja un cerc de suspecţi în acest caz.

Pe Instagram-ul Știrile ProTV găsiți imaginile momentului din România, dar și din lume!  

CLICK AICI pentru a instala GRATUIT aplicația Știrile ProTV pentru telefoane Android și iPhone!

Articol recomandat de sport.ro
FOTO | Sandra Mutu, apariție fermecătoare: „Cea mai frumoasă”
FOTO | Sandra Mutu, apariție fermecătoare: „Cea mai frumoasă”
Citește și...
Niciun investitor la licitația pentru șantierul naval din Mangalia, proiect-cheie în programul SAFE. A lipsit și Rheinmetall

Prima licitaţie pentru şantierul naval din Mangalia a înregistrat zero interes din partea potenţialilor investitori. 

O cafea, o prăjitură și o pisică. Un nou concept de localuri ia amploare în România: „E o experiență minunată și unică”

O cafea, o prăjitură și o pisică. Sau, pentru cei mai curajoși, câteva minute petrecute alături de șerpi, șopârle sau chiar papagali.

„Nu își asumă nimic” – avocatul lui Daniel Learciu, după ce fostul vicepreședinte CJ Constanța a fost arestat pentru șpagă

Fostul vicepreședinte al Consiliului Județean Constanța, Daniel Learciu, a fost arestat în uriașul scandal de corupție care a dus, luna trecută, la inculparea a doi procurori de la malul mării. 

Recomandări
Scenariul prin care am putea avea un guvern nou abia la toamnă. În ce condiții îl va susține Ilie Bolojan pe Sorin Grindeanu

Prăpastia dintre partidele care trebuie să găsească o formulă de guvernare se adâncește pe zi ce trece. Vineri seară, președintele Nicușor Dan i-a acuzat pe cei din PNL că nu se țin de cuvânt, iar Sorin Grindeanu a anunțat că nu mai face nicio concesie.

Valul de caniculă încinge România. Urmează zile cu temperaturi extreme și Cod roșu în cea mai mare parte a țării

Căldura care a sufocat Europa acoperă treptat și România. Temperaturile au crescut considerabil, iar duminică vor ajunge la valori periculoase în aproape jumătate de țară, urmând ca de luni valul de caniculă să se extindă cu un Cod roșu.

Ilie Bolojan anunță o scădere de peste 40% a deficitului bugetar: „Suntem pe drumul cel bun”

Premierul interimar Ilie Bolojan precizează că execuţia bugetară pe primele 5 luni arată că deficitul bugetar al României a scăzut cu peste 40%, menţionând că este un semn clar că statul începe să cheltuiască mai aproape de ceea ce îşi permite.