Te-ai intrebat vreodata cum va fi sfarsitul lumii? Vezi "2012" TRAILER

×
Publicitate

Daca v-ati intrebat vreodata cum va fi sfarsitul lumii, aflati ca locuitorii din LA si-au facut deja o idee. Acolo a avut loc premiera peliculei "2012", un thriller cu John Cusack in rolul principal, care are in centru profetia din calendarele maiase.

Filmul poarta semnatura lui Roland Emmerich, "responsabil" pentru pelicule de succes ca "Ziua Independentei", "Godzilla" sau "The Day after Tomorrow".

O echipa de cercetatori afla ca, in 2012, o veche profetie maiasa se va adeveri: apocalipsa va duce la transformarea planetei intr-un corp ceresc neprimitor si pustiu. Asa ca oamenii de stiinta incep sa caute disperati o solutie pentru a asigura supravietuirea omenirii.

Daca personajul lui John Cusack ajunge sa fie implicat in poveste absolut intamplator, Woody Harrelson intra in pielea unui expert al apocalipsei, nevoit sa dea piept cu dezastrul planetar.

Starurile de pe covorul rosu au tinut insa sa-i linisteasca pe cinefili: totul este o fictiune, ajutata de multe efecte speciale.

Articol recomandat de sport.ro
Ester Exposito, iubita lui Kylian Mbappe, a făcut senzație pe internet cu ultimele postări
Ester Exposito, iubita lui Kylian Mbappe, a făcut senzație pe internet cu ultimele postări
Citește și...
VJ Oana se pregateste sa intre pe covorul rosu de la MTV EMA Berlin 2009!

Aflata la Berlin ca reprezentanta MTV Romania, VJ Oana ne aduce ultimele informatii din culisele celui mai asteptat eveniment muzical al anului, inainte de a-si face aparitia pe covorul rosu de la MTV Europe Music Awards 2009!

Rihanna: M-am intors la Chris dupa ce m-a batut!

"Umilitoare" si "terifianta", asa a descris senzatia pop a momentului, Rihanna, noaptea in care fostul ei iubit, rapperul american Chris Brown, a batut-o. Intre timp, Rihanna s-a intors la Chis, apoi s-a mai gandit un pic si... l-a parasit.

Gala de coafuri si machiaje la Galati! Splendoare si culoare

Cine a vrut sa fure secrete din meseria unui Make-up artist sau a unui hair stylist a avut ocazia la Gala de coafuri si machiaje. Aici au urcat pe scena adevarati asi in domeniu.

Recomandări
Noua lege a salarizării a fost pusă în dezbatere publică. Plafonul de 20% pentru sporuri rămâne în vigoare

Proiectul noii legi privind salarizarea personalului plătit din fonduri publice a fost pus în dezbatere publică, documentul propunând o reformare a modului în care sunt stabilite salariile în sectorul bugetar. 

Șeful Cancelariei premierului: Ne confruntăm cu cel mai scăzut nivel al Dunării din istoria măsurătorilor

Dunărea are în prezent cel mai scăzut nivel din istoria măsurătorilor, a transmis, joi, şeful Cancelariei premierului, Mihai Jurca.

Ararat-Armenia - Universitatea Craiova, LIVE pe VOYO Sport 1, joi, de la 19:00. Oltenii joacă pentru calificare

Universitatea Craiova este la un singur meci distanță de calificarea în grupa UEFA Europa League. După 1-1 pe Stadionul „Ion Oblemenco”, oltenii joacă joi, 27 august, de la ora 19:00, returul decisiv cu Ararat-Armenia, la Erevan.