Faraonii, printii si vrajitoarele au invadat Valea Prahovei!

×
Publicitate

Au baut o noapte intreaga, s-au odihnit putintel pana pe la pranz, iar vineri seara, au luat-o iar de la capat, cu un bal mascat. A fost filozofia sanatoasa de viata a sutelor de turisti care au tras la cabanele de pe Valea Prahovei.

Bucatarii au rumenit iute purcei de lapte la cuptor, mai ales cand s-au trezit la masa cu zeci de muschetari, faraoni, printi si niste... vrajitoare.

Iar petrecaretilor le-au stralucit ochii de fericire cand au vazut platourile cu sarmalute toba, lebar, caltabos, ciolan de porc, ca sa nu mai discutam despre purceii de lapte.

Poate nu o sa credeti, insa pentru acesti oameni balul nu s-a incheiat. Vor chefui si sambata noapte, ca sa uite cat de urata este vremea de la munte.

Articol recomandat de sport.ro
Pică transferul la Real Madrid? Iubita l-a dat de gol
Pică transferul la Real Madrid? Iubita l-a dat de gol
Citește și...
Taylor Swift și Travis Kelce s-au căsătorit la Madison Square Garden. Evenimentul a costat 20 de milioane de dolari

Cântăreața Taylor Swift și jucătorul de fotbal american Travis Kelce au petrecut până în zori alături de o mie de invitați, unul mai faimos ca altul.

Prințesa Kate a revenit la Wimbledon într-o apariție apreciată de fani înaintea unui meci al lui Arthur Fery. FOTO

Prințesa Kate a revenit la Wimbledon și s-a întâlnit cu fanii tenisului care stăteau la celebra coadă de la turneu, înainte de a asista la meciul din turul al doilea al britanicului Arthur Fery.

Pentru al treilea an consecutiv, UNTOLD este în top 3 în clasamentul internațional DJ Mag. Smiley, în deschidere la Sting

România se află din nou pe podiumul celor mai importante festivaluri din lume. Pentru al treilea an consecutiv, UNTOLD este în top 3 în clasamentul internațional DJ Mag.

Recomandări
Cum a devenit America cea mai influentă putere a lumii și de ce viitorul ei contează inclusiv pentru Europa

Statele Unite sărbătoresc pe 4 iulie 250 de ani de la Declarația de Independență, documentul care a schimbat nu doar destinul unei națiuni, ci și cursul istoriei moderne.

Mesajul Americii către România, la 250 de ani de la fondarea Statelor Unite. Imagine spectaculoasă a Castelului Bran

SUA și România au o ”legătură profundă și durabilă”, iar cele două națiuni ”sunt profund ancorate în valorile fundamentale ale civilizației occidentale”, se arată într-un editorial al ambasadorului american la București cu ocazia Freedom250.

”Mai românesc ca oricând”. Achiziția Carrefour de către frații Pavăl, cea mai mare finanțare din istoria Băncii Transilvania

Achiziția afacerii deținute de colosul francez Carrefour în România de către Pavăl Holding a constituit, dincolo de expansiunea spectaculoasă a unei companii românești, și cea mai mare investiție din istoria Băncii Transilvania, alt business românesc.