Ai da 190.000 de euro pe o revista?

×
Publicitate

O revista care ar sta mai degraba intr-un seif decat pe raft. Cehii se mandresc mai nou cu cea mai scumpa publicatie din lume. Un singur exemplar costa aproape 190.000 de euro.

Coperta este decorata cu diamante, iar numele revistei este scris cu aur. In plus, cumparatorul primeste si alte servicii de lux la achitionarea ei.

Sub ochii mariti de uimire ai jurnalistilor adunati la Praga, fondatorul si redactorul sef al revistei Royal a dezvelit noul numar, unul pentru colectionari cu stare.

"Revista costa 186.000 de euro si este decorata cu aur si diamante. Numele revistei este din aur pur, lucrat manual. In plus, revista vine la pachet si cu servicii: patru calatorii cu avionul, totalizand 12 ore de zbor pe an si o vacanta de o saptamana pentru doua persoane in orice destinatie a lumii," a spus Miroslav Oplt, redactor sef Royal Report.

Numarul special, care apare o data pe an, este decorat cu aur de 18 carate si diamante. Articolele urmeaza si ele tenta: redactorii sunt consilieri ai unor persoane instarite, iar subiectele abordate, lifestyle si divertisment.

Aceasta editie speciala nu se va gasi insa in niciun chiosc, ci va fi scoasa la licitatie, cu un pret de pornire de 155.000 de euro exemplarul. In plus, fondatorul revistei spera sa intre si in Guinness Book, la categoria cea mai scumpa publicatie din lume. 

Articol recomandat de sport.ro
FOTO Georgina Rodriguez, răsfăț total pe yacht! Partenera lui Ronaldo știe cum să-și cucerească fanii
FOTO Georgina Rodriguez, răsfăț total pe yacht! Partenera lui Ronaldo știe cum să-și cucerească fanii
Citește și...
Cum arată cea mai nereușită ținută de la Royal Ascot. Cine a fost desemnată regina eleganței | GALERIE FOTO

Cunoscut atât pentru evenimentele sale de modă de înaltă clasă, cât și pentru cursele de cai, Royal Ascot s-a dovedit a fi ocazia perfectă pentru etalarea talentul în materie de stil, săptămâna trecută.

„Bucureștiul era împărțit în două: jumate al meu, jumate al lui Gheară”. Declarația șocantă a lui Nuțu Cămătaru

Un nou episod al serialului documentar CĂMĂTARII aduce în prim-plan una dintre cele mai controversate și intense rivalități din istoria lumii interlope: conflictul dintre frații Cămătaru și Nicu Gheară.

Dua Lipa, primele poze de la nuntă. Artista a publicat imagini spectaculoase de la ceremonia din Sicilia. GALERIE FOTO

Dua Lipa și Callum Turner le-au oferit fanilor o privire mai atentă asupra fastuoasei lor petreceri de nuntă din Sicilia.

Recomandări
Nicușor Dan nu va desemna un premier imediat după consultările de la Cotroceni - surse. Când ar putea face anunțul

Nicușor Dan a avut marți o nouă rundă de consultări pentru desemnarea unui nou premier. Cu toate acestea, desemnarea unui nou șef al Executivului nu va avea loc marți, deoarece președintele așteaptă un acord politic pentru viitorul cabinet.

Război în PNL după votul pentru Guvernul Veștea. Fostul premier desemnat și aliații săi, la un pas de excluderea din partid

Conducerea PNL pregătește excluderea acelor liberali care au susținut și chiar votat cabinetul Veștea. Pe listă se află Adrian Veștea, Cătălin Predoiu, Alina Gorghiu și Hubert Thuma.

Fermă clandestină de criptomonede, descoperită în Satu Mare. Consuma electricitate cât un combinat industrial

Inspectorii ANAF au descoperit în Satu Mare o fermă clandestină de criptomonede, care consuma energie cât un combinat industrial, fără a declara însă niciun fel de activitate și veniturile obținute.