Stirile Pro TV de la ora 19:00, din 28.01.2012, cu Oana Andoni

×
Publicitate

Am scapat de viscol, vine inghetul! 37 de judete au intrat de astazi sub cod galben de ger, emis de meteorologi pentru 7 zile.

In locurile in care zapada a blocat drumurile, salvarile au venit din cer pentru cei care aveau nevoie de ajutor. Dupa 19 zboruri facute ieri, echipajele de la SMURD si cele ale Ministerului de Interne au avut astazi alte 5 interventii.
 

Ne-am luat astazi adio, cu aplauze, de la actorul Emil Hossu. O mie de oameni, l-au condus pe aleile cimitirului Bellu, pana la locul in care se va odihni pe vecie.
 

Articol recomandat de sport.ro
FOTO | Imaginea cu Vladimir Putin care a stârnit revoltă! Ucrainenii acuză lipsă de reacție la nivel mondial
FOTO | Imaginea cu Vladimir Putin care a stârnit revoltă! Ucrainenii acuză lipsă de reacție la nivel mondial
Citește și...
Stirile ProTV de la ora 19:00, din 15.06.2012

Drama in cartierul Bucurestii Noi. O fetita a murit, iar mama si sora ei sunt in stare grava, dupa ce un zid de caramida s-a prabusit peste ele.

Stirile ProTV de la ora 19:00, din 14.06.2012

Acuzatii dezonorante de santaj sexual o vizeaza pe o judecatoare de la Curtea de Apel Craiova.

Stirile ProTV de la ora 19:00, din 13.06.2012

Politistii au scos din joc 40 de kilograme de heroina ascunse in rezervoarele a doua masini. Traficantii, printre care si o romanca stabilita in Austria, au fost arestati.

Recomandări
Scufundarea controlată a celor patru barje de pe Dunăre continuă. Motivul pentru sunt coborâte treptat în apă

Pe Dunăre continuă operațiunea de scufundare controlată a celor patru barje, ca să ajungă cât mai multă apă spre centrala de la Cernavodă.

Finanțele României se pregătesc pentru cel de-al treilea test. Standard & Poor’s decide dacă scapăm de „junk”

România a scapat din nou de retrogradarea la categoria „junk”. Agenția Moody's, a reconfirmat ratingul României, dar cu perspectivă negativă. Asta înseamnă că țara noastră rămâne pe ultima treaptă recomandată investițiilor. 

Drona care a explodat în Bulgaria, la granița cu România, a fost identificată. Anunțul autorităților de la Sofia

Ministerul Apărării de la Sofia a anunțat că drona care s-a prăbușit sâmbătă dimineața pe un câmp din Bulgaria, la circa un kilometru de stația de comprimare a gazelor de pe traseul gazoductului Trans-Balkan, este o dronă-momeală de tip Maya.