Catalina Ponor: Dupa sol, mi-as fi dorit sa primesc si niste felicitari din partea antrenorilor

60600574

Gimnasta Catalina Ponor a declarat, marti, ca si-ar fi dorit sa primeasca felicitari si din partea antrenorilor sai, dupa ce a castigat medalia de argint la sol, in cadrul concursului de gimnastica de la Jocurile Olimpice.

"Dupa sol, mi-as fi dorit sa primesc si niste felicitari din partea antrenorilor (n.r. - Mariana Bitang si Octavian Bellu), dar asta este. Multumesc familiei si prietenilor care au fost alaturi de mine", a spus Ponor, care a mentionat ca nu doreste sa comenteze ceea ce s-a intamplat la barna.

Catalina Ponor a obtinut, marti, la sol, medalia de argint, a noua pentru Romania la actuala editie a JO.

Tot marti, Catalina Ponor a fost la un pas de a mai castiga o medalie la barna, pe langa argintul de la sol, dar in cele din urma a fost a patra, dupa ce arbitrii au acceptat contestatia facuta de antrenorul sportivei Alexandra Raisman, romanul Mihai Brestean, acordandu-i americancei o nota egala cu a romancei, dar cu o dificultate a exercitiului mai mare.

Catalina Ponor a intrat a doua in finala de la barna, executia sa fiind notata cu 15.066.

Ultima sportiva intrata insa in concurs, Alexandra Raisman, a fost notata cu 14.966, antrenorii ei depunand contestatie.

Arbitrii au acceptat contestatia si, dupa noi verificari, au marit dificultatea exercitiului, obtinand nota finala 15.066.

Articol recomandat de sport.ro
FOTO Pictorial incendiar în dormitor cu fosta luptătoare din UFC: ”Ești pachetul complet”
FOTO Pictorial incendiar în dormitor cu fosta luptătoare din UFC: ”Ești pachetul complet”
Citește și...
Eduard Carol Novak a castigat medalia de ARGINT la Jocurile Paralimpice de la Londra

Eduard Carol Novak a castigat medalia de argint la contratimp individual in cadrul concursului de ciclism de la Jocurile Paralimpice de la Londra, aducand a doua medalie pentru Romania dupa aurul de la urmarire.

Eduard Novak, locul 7 la ciclism pe pista la Jocurile Paralimpice

Eduard Novak a ocupat locul 7 in proba de ciclism pe pista 1 kilometru din cadrul Jocurilor Paralimpice de la Londra.

Eroii Romaniei de la JO 2012 au fost decorati de Antonescu: "Ce faceti voi pentru Romania e MAXIM"

Presedintele interimar Crin Antonescu si prim-ministrul Victor Ponta i-au decorat pe sportivii romani prezenti la JO 2012 pentru medaliile obtinute.

Recomandări
Cum arată administrația României în cifre. Cheltuielile cu personalul din sistemul public au urcat la 9,3% din PIB în 2024

Un raport al Guvernului analizează costurile aparatului public, capacitatea de colectare a taxelor, dependența unor primării de bugetul central și diferențele mari de performanță dintre instituții și regiuni.

Cum să vezi știrile de pe Știrile ProTV primele în Google. Ghid pentru setarea sursei preferate

O funcție nouă introdusă de Google îți permite să alegi ce surse de știri apar în fruntea rezultatelor de căutare.

Ploi torențiale în cea mai mare parte a țării. Județele sub Cod galben în weekend | HARTĂ

Administrația Națională de Meteorologie (ANM) a emis o informare meteorologică valabilă în perioada 8 mai, ora 12 – 10 mai, ora 10, care vizează cantități de apă moderate și instabilitate atmosferică în mai multe regiuni ale țării.