A plonjat cu masina pe marginea albiei raului Arges

×
Publicitate

Din cauza vitezei prea mari in curba, un sofer a pierdut controlul volanului la Podul Viilor si a plonjat pe camp, in apropierea albiei raului Arges. Din fericire, doar masina s-a ales cu avarii, in timp ce soferul a fost ranit mai mult in orgoliu.

Tanarul in varsta de 21 de ani, din Campulung, lucreaza in Pitesti si le-a spus politistilor ca a derapat cand a virat. El are permis de conducere de trei ani si spune ca e prima data cand este implicat intr-un eveniment rutier.

Un alt incident, parca tras la indigo, s-a produs duminica dupa-amiaza in comuna Merisani, unde un autoturism, al carui sofer nu a adaptat viteza in conditii de ploaie torentiala, s-a rasturnat si a ajuns in afara carosabilului. Doua persoane au fost ranite usor.

Articol recomandat de sport.ro
FOTO Bernadette Szocs a întors toate privirile la plajă! Cum se relaxează campioana noastră - https://pro-link.ro/VNa
FOTO Bernadette Szocs a întors toate privirile la plajă! Cum se relaxează campioana noastră - https://pro-link.ro/VNa
Citește și...
Peste 3700 de caini de la adapostul Smeura asteapta un stapan iubitor

Unde in Pitesti putea fi sarbatorita mai bine Ziua Internationala a Animalelelor daca nu la adapostul de canii de la Smeura. Este cel mai mare din lume, pentru ca aici sunt peste 3700 de astfel de patrupede.

Preotul acuzat de viol a cerut sa fie testat cu detectorul de minciuni

Parintele, acuzat de viol de parintii unei fete dintr-o comuna din Arges, a venit in aceasta dimineata in fata specialistilor din Pitesti, chiar daca nu stie in ce masura testul va putea fi considerat elocvent in cercetarea penala.

Incendiu violent la o fabrica de lactate din judetul Arges

S-au scurs ore de foc vineri noapte intr-o comuna din Arges, unde pompierii s-au chinuit sa stinga un incendiu violent la o fabrica de produse lactate.


Recomandări
Motivarea CCR în cazul „amendamentului Fritz”. De ce consideră că pierderea mandatului nu este o sancțiune retroactivă

Curtea Constituțională motivează că pierderea mandatului de către aleșii aflați deja într-o situație de incompatibilitate nu reprezintă o sancțiune retroactivă, după cum arată un un document publicat CCR.

Care sunt principalele modificări din noua variantă a legii salarizării. Bolojan a promis, iar, că niciun venit nu va scădea

Ultimul proiect al legii salarizării aduce o creștere a bugetului pentru lefurile anului viitor cu aproape jumătate mai mare decât varianta anterioară. Ar putea primi bani în plus unii bugetari din sănătate, educație și alte domenii. 

Arme îngropate lângă Berlin. Unul dintre ucrainenii arestați când pregăteau un incendiu în București este suspect principal

Unul dintre ucrainenii arestați în toamna trecută la București, chiar în momentul în care se pregătea să incendieze sediul unei companii de curierat, este principalul suspect într-o conspirație investigată de autoritățile din Berlin.