A mutilat-o din prea multă dragoste!

60139356

Un bărbat de 29 de ani, din Constanţa, abia ieşit din penitenciar, a înnebunit la gândul că femeia pe care o iubea nu îl mai vrea înapoi.

Într-un moment de nebunie, a pus mâna pe o sticlă şi i-a tăiat gâtul.Bărbatul a lovit-o cu atâta o cruzime, încât trecătorii care au văzut toată scena nu au avut curaj să intervină. Până la urmă, în zonă a ajuns o patrulă de poliţie, care l-a imobilizat pe bărbat.

Femeia a fost dusă la spital, cu răni adânci la gât, mâini şi picioare. Medicii au operat-o imediat şi şi-a revenit, dar va rămâne cu cicatrice pe gât toată viaţa.

Cel care a neneorocit-o a încercat să se împace cu ea, după ce a ieşit din puşcărie. Femeia ştia că iubitul ei este poamă rea şi l-a refuzat. Credea că a scapăt definitiv, dar agresorul a ieşit de la o cârciumă, unde a băut cu câţiva prieteni şi a pândit-o până când femeia a ieşit din tură.

De pe patul spitalului, femeia îi mulţumeşte lui Dumnezeu că a scăpat cu viaţă. A pierdut mult sânge din cauza tăieturilor, iar medicii spun că era cât pe ce să-şi piardă şi viaţa. Bărbatul ar putea fi acuzat de tentantivă de omor şi ar putea să se întoarcă după gratii.

Articol recomandat de sport.ro
Maya Jama a ”rupt” internetul cu ultima postare, după ce Ruben Dias s-a afișat cu noua iubită
Maya Jama a ”rupt” internetul cu ultima postare, după ce Ruben Dias s-a afișat cu noua iubită
Citește și...
15.000 de oameni aşteptaţi la Ziua Marinei!

Demonstraţii de luptă cu nave de război, elicoptere şi scafandri, paradă militară şi spectacole. La Constanţa, pregătirile pentru Ziua Marinei sunt aproape încheiate, după o zi în care s-a muncit de zor.

Canicula a dat peste cap circulaţia trenurilor între Constanţa şi Mangalia

Mai multe trenuri au încremenit joi în gările dintre Constanţa şi sudul litoralului. Din pricina caniculei, temperatura la nivelul şinei a sărit de 60 de grade.

Cadavrul unei bătrâne descoperit pe malul mării, la Constanţa

Poliţiştii se confruntă cu un caz învăluit în mister. Valurile au adus, marţi seară, trupul unei femei încă neidentificate pe plaja Modern din Constanţa.

Recomandări
Nicușor Dan reia consultările pentru formarea Guvernului, la 1 septembrie: „Ar fi fost bine ca varianta Tomac să fi trecut”

Preşedintele Nicuşor Dan a anunţat că la începutul lunii viitoare va relua consultările cu partidele politice pe tema formării unui guvern.

Trump calmează aliații și dă asigurări că Putin nu va ataca NATO: „Am avut discuții bune cu el”

Preşedintele american Donald Trump a dat asigurări joi că omologul său rus, Vladimir Putin, 'nu va ataca un teritoriu al NATO', transmit AFP şi Reuters.

Dezastrul din Nepal, explicat: prăbușirea de la 7.000 de metri care a declanșat o viitură ireală

Dezastrul care a îndoliat Nepalul a pornit în câteva secunde, la peste 7.000 de metri altitudine, iar efectele s-au simțit la mai bine de 100 de kilometri distanță.