Se cauta un presedinte pentru Tribunalul din Buzau!

×
Publicitate

Postul de presedinte al Tribunalului din Buzau a fost scos la concurs, dupa ce mandatul actualului sef al instantei a ajuns la final.

In competitie s-au inscris doi judecatori: Aurel Pusca - in prezent, ocupant al acestei functii si Constantin Florescu, adjunct al presedintelui Tribunalului. 

Examenul pentru ocuparea postului va avea loc in noiembrie, iar decizia de numire a noului presedinte va fi semnata in ianuarie 2009. 

Si postul de presedinte al Judecatoriei din Buzau a fost scos la concurs. Functia este ravnita de trei judecatori: Crenguta Pantazi, Maria Gurzu si Cosmin Florin Preda.

Articol recomandat de sport.ro
FOTO Diletta Leotta s-a pozat într-un bikini minuscul, la piscină: ”Nu mai pot suporta, aceste fotografii sunt prea ilegale”
FOTO Diletta Leotta s-a pozat într-un bikini minuscul, la piscină: ”Nu mai pot suporta, aceste fotografii sunt prea ilegale”
Citește și...
Buzau: S-a sinucis pentru ca nu a suportat moartea sotului

O femeie de 57 de ani si-a pus capat zilelor la doua luni dupa ce sotul ei s-a prapadit. Cum un necaz nu vine niciodata singur, femeia aflase ca sufera si de o boala cumplita.

Sfarsit tragic pentru un buzoian. Si-a taiat gatul cu flexul

Sudor de meserie, barbatul s-a gandit sa faca o fapta buna si, la rugamintile unui vecin, s-a urcat pe acoperisul acestuia ca sa-l repare. In timp ce taia o bucata de grinda, flexul s-a oprit intr-un cui si i-a sarit exact in gat.

Focuri de arma au semanat panica intr-un complex comercial din Buzau

Un om de afaceri turc, insotit de cativa prieteni, a vrut sa intre in posesia unui magazin care ii apartine, dupa cum spune instanta. Angajatii nu au cedat insa, iar unul dintre prietenii turcului a tras cu arma.

Recomandări
Război juridic în PNL. Ce urmează după ce Tribunalul a suspendat hotărârile luate la Congres. Decizia este executorie

Tribunalul București a luat o nouă decizie în favoarea contestatarilor liberali ai lui Ilie Bolojan.

Cum își întărește apărarea România după summitul NATO. Programele în care a intrat țara noastră

România a anunțat la summitul NATO că va înființa, alături de alte state membre, „Banca pentru Apărare, Securitate și Reziliență”, prin intermediul căreia va fi sprijinită producția de echipamente militare. Unul dintre sediile instituției va fi la noi.

Harta salariilor nete din România. Județele în care se câștigă cel mai bine și cele rămase la coadă

În 2026, salariile românilor au continuat să crească, însă ritmul nu este același în toate domeniile. Diferențele nu se văd doar între meserii, ci și între județe.