In luna de miere, sotiile au cazare si transport gratuit! Oferta la agentie

×
Codul embed a fost copiat

Trebuie doar sa va prezentati cu certificatul de casatorie. Suna tentant desigur, dar aflati ca este doar una dintre ofertele lansate in plina iarna de agentiile de turism, prin care incearca sa-i atraga in mreje pe clientii proaspat casatoriti.

Poate nu o luna, dar cu sigurata cel putin sapte zile. Trebuie doar sa va hotarati daca apelati sau nu la o agentie de turism.

Este adevarat si romanii au inteles ca o rezervare facuta din timp inseamna si o economie. Lucru confirmat si de companiile aeriene, care deja au vandut o mare parte din locurile pentru vara aceasta.

De pilda, un bilet dus intors la Roma cu plecare in iulie va costa acum 40 de euro. Daca vreti o luna de miere in Londra sau in Lisabona platiti 100, cu toate taxele incluse. Adica de 10 ori mai putin decat daca l-ati achita inainte de calatorie.

Nici agentii de turism nu se lasa mai prejos. Au iesit si ei cu oferte tentante pentru romanii proaspat casatoriti: de pilda o vacanta de doua persoane la jumatate de pret.

Citește și
Santorini
Grabiti-va sa va rezervati vacanta de vara in strainatate! Cresc preturile

Loc in avion la clasa bussines paharare de cristal, sampanie frantuzeasca, limuzina la scara, un apartament in care dorm de obicei regii, plin de petale de trandafir si cina romantica pe malul marii. Asta va asteapta daca alegeti o luna de miere in Tenerife la 5 stele. Dati in schimb 860 de euro de persoana.

Sau poate vreti sa va relaxati in Mauritius? Atunci cu siguranta sotia nu plateste nimic pentru cazare la 6 stele. Nu uitati de transport: care costa aproximativ 600 de euro de persoana.

Este, insa, musai sa aveti certificatul de casatorie, chiar si la destinatie. Hotelul acorda aceste facilitati intre trei luni la un an de zile de la momentul casatoriei.

Este bine sa stiti ca de aceste oferte beneficiaza si romanii care sarbatoresc nunta de argint sau, mai frumos, pe cea de aur.

Daca totusi nu aveti foarte multi bani la dispozitie optati pentru o capitala europeana. O saptamana de miere la Barcelona intr-un hotel de 3 stele va costa in jur de 500 de euro, cu tot cu avion. La Paris in schimb suma sare pana la 1.000.

Companiile aeriene ofera si ele reduceri in aceasta perioada, asa ca pachetele turistice sunt la preturi foarte bune. Motiv pentru care multi au facut rezervari.

De exemplu daca faceti chiar acum o rezervare puteti sa calatoriti dus intors pina la Dublin cu 70 de euro sau pina la Florenta cu 30. Nu cu o companie de linie, ci cu una law-cost.

Articol recomandat de sport.ro
GALERIE FOTO | Fostul fotbalist al lui Dinamo aflat în juriu la Miss Venezuela, prezentat la noua echipă!
GALERIE FOTO | Fostul fotbalist al lui Dinamo aflat în juriu la Miss Venezuela, prezentat la noua echipă!
Citește și...
Romanii nu s-au inghesuit sa cumpere bilete la Jocurile Olimpice de iarna
Romanii nu s-au inghesuit sa cumpere bilete la Jocurile Olimpice de iarna

Jocurile Olimpice, ce se vor desfasura in acest an intre 12-28 februarie in Vancouver, Canada, nu au starnit interesul prea multor romani. Acestia nu s-au inghesuit sa cumpere pachete turistice pentru aceasta destinatie.

Grabiti-va sa va rezervati vacanta de vara in strainatate! Cresc preturile
Grabiti-va sa va rezervati vacanta de vara in strainatate! Cresc preturile

Tarile din Vest au inceput sa dea semne de revenire din criza economica, numarul turistilor straini a crescut in acest inceput de an, comparativ cu anul trecut, asadar pachetele turistice pentru vacante in Europa s-au scumpit.

Cum iti alegi agentia de turism ca sa ramai si cu bani de vacanta?Afla aici
Cum iti alegi agentia de turism ca sa ramai si cu bani de vacanta?Afla aici

Nu putine agentii de turism opereaza cu comisioane foarte mari, sau nu spun adevarul turistilor cand isi cumpara pachetele de vacanta si se trezesc cu taxe si impozite de platit, odata ajunsi la destinatie. Iata cum poti evita toate aceste neplaceri.

Recomandări
CAB amână judecarea cererii de suspendare a judecătorilor CCR Mihai Busuioc și Dacian Dragoș. Când e noul termen
CAB amână judecarea cererii de suspendare a judecătorilor CCR Mihai Busuioc și Dacian Dragoș. Când e noul termen

Curtea de Apel Bucureşti amânat judecata pe cererile depuse de avocata AUR, Silvia Uscov, prin care se solicită suspendarea numirilor lui Mihai Busuioc şi Dacian Cosmin Dragoş la CCR.

Gerul se intensifică. Cod galben în cea mai mare parte a României. Vor fi -14 grade ziua
Gerul se intensifică. Cod galben în cea mai mare parte a României. Vor fi -14 grade ziua

Meteorologii au prelungi avertizarea de vreme deosebit de rece până miercuri dimineață. Potrivit ANM vom avea ger îndeosebi în timpul nopților și dimineților, precipitații mixte, polei și ghețuș, intensificări ale vântului.

România, în vizorul sabotorilor ruși. Moscova folosește „agenți de unică folosință” pentru operațiuni în Europa
România, în vizorul sabotorilor ruși. Moscova folosește „agenți de unică folosință” pentru operațiuni în Europa

Serviciul de informaţii al armatei ruse GRU a fost responsabil pentru o tentativă de incendiu, în 2024, asupra unei fabrici din Lituania care furnizează scanere de unde radio armatei ucrainene, au declarat vineri oficialii lituanieni.