Duminica, controlorii de trafic aerian din Grecia sunt in greva

60435939

Ministerul Afacerilor Externe (MAE) ii atentioneaza pe cetatenii romani care doresc sa calatoreasca in Grecia in perioada urmatoare ca sindicatul controlorilor de trafic aerian a declarat o greva de 24 de ore pentru duminica.

"Ministerul Afacerilor Externe atentioneaza cetatenii romani care doresc sa calatoreasca in Republica Elena in perioada urmatoare ca sindicatul controlorilor de trafic aerian a declarat o greva de 24 ore, duminica 25 iulie 2010, intre orele 00.00 – 24.00. Declansarea protestului va conduce la blocarea curselor aeriene interne si internationale pe intreaga durata a grevei de 24 de ore", se arata intr-un comunicat.

MAE precizeaza ca pentru a nu fi expusi situatiilor neplacute in cadrul deplasarii in Republica Elena, se recomanda cetatenilor romani sa se informeze in prealabil asupra situatiei transportului aerian, maritim si feroviar din aceasta tara.

"In acest sens, poate fi contactata Ambasada Romaniei la Atena si respectiv Consulatul General al Romaniei la Salonic", se mai arata in comunicat.

Articol recomandat de sport.ro
"Ce i-ai spune soției tale dacă ai putea să mai vorbești cu ea câteva secunde?" Iosif Rotariu, răspuns tulburător
"Ce i-ai spune soției tale dacă ai putea să mai vorbești cu ea câteva secunde?" Iosif Rotariu, răspuns tulburător
Citește și...
Cum poate o pensiune sa aiba acelasi numar de stele cu Hilton sau Marriott

E simplu: daca pensiunea respecta niste conditii minimale de clasificare, prevazute in lege, pentru cinci stele, primeste de la Ministerul Turismului exact cele cinci stele!

Aproape 130.000 de turisti vor ajunge la mare in acest weekend

Toate drumurile duc la mare, cel putin in acest weekend. S-a aglomerat dintr-o data litoralul romanesc. Aproape 130.000 de persoane s-au cazat deja, iar hotelierii steapta de sambata si mai multi clienti.

Fosta casa de vacanta a lui Nicu Ceausescu a intrat in circuitul turistic

Cine vrea sa vada sau chiar sa se cazeze in fosta casa de vacanta a lui Nicu Ceausescu de langa Sibiu poate da o fuga chiar in aceasta vara.

Recomandări
CCR: Sintagma „persoana care are relaţii asemănătoare acelora dintre soţi” din legea ANI este neconstituțională

Curtea Constituțională a României a pronunțat, luni, deciziile în cazul sesizărilor referitoare la noua Lege a integrității, contestată atât de președintele Nicușor Dan, cât și de un grup de senatori USR și PNL.

Ilie Bolojan, despre scumpirea motorinei: „Oricât ne-am dori, nu putem controla lucruri care nu depind de noi”

 Ilie Bolojan a declarat, luni, despre majorarea prețurilor la motorină, că, oricât ne-am dori, nu avem cum să controlăm lucruri care nu pot fi controlate de noi, el subliniind că creșterea prețurilor la combustibil are un efect asupra inflației.

CCR: Amendamentul prin care aleşii incompatibili îşi pierd funcţiile, declarat constituţional. Reacția lui Dominic Fritz

Curtea Constituţională a stabilit ca fiind constituţional un amendament introdus în Legea integrităţii la cererea PSD şi AUR, prin care aleşii găsiţi incompatibili sau în conflict de interese îşi pierd funcţiile.