Dezvaluiri inedite ale premierului britanic: De ce s-a indragostit sotia de David Cameron:)

61327950

Premierul britanic, David Cameron, a mărturisit că soţia sa, Samantha, s-a îndrăgostit de el pentru că avea o maşină cu care o plimba.

Într-un interviu acordat revistei Total Politics, premierul susţine că atunci când a cunoscut-o, Samantha era prietenă cu sora sa mai mică, relatează Daily Mail, în ediţia electronică.

David Cameron, care este cu cinci ani mai mare decât soţia sa, a afirmat că i-a câştigat atenţia pentru că o plimba pe aceasta cu maşina şi o scotea la masă în oraş.

"Ea susţine că am fost primul ei prieten care avea maşină şi a invitat-o la cină", afirmă Cameron. "Dar a fost nevoie de câţiva ani pentru a o convinge să se căsătorească cu mine", adaugă el.

Cameron pare nesigur dacă s-a întâlnit cu Samantha atunci când aceasta împlinise deja 18 ani sau nu.

"Era prietenă foarte bună cu sora mea Claire. Avem o dispută în legătură cu momentul în care ne-am întâlnit, dar cred că era atunci când ea avea 18 ani", a declarat el. "Am cunoscut-o într-o vacanţă de familie şi a fost dragoste la prima vedere", a adăugat el.

Cameron a afirmat că de când a devenit premier a primit mult sprijin din partea soţiei sale. "Este uimitoare în toate sensurile. Nu pot să cred cât de norocos sunt că o am", a declarat el.

Cameron s-a folosit de acest interviu şi pentru a-şi înăspri declaraţiile în privinţa UE, recunoscând că Marea Britanie ar putea prospera dacă ar ieşi din Uniunea Europeană.

Articol recomandat de sport.ro
GALERIE FOTO Sorana Cîrstea, reacție superbă: postarea ei după finala French Open, virală
GALERIE FOTO Sorana Cîrstea, reacție superbă: postarea ei după finala French Open, virală
Citește și...
Oficial: Alegerile pentru Primăria Capitalei vor avea loc pe 7 decembrie

Guvernul a stabilit data de duminică, 7 decembrie 2025, pentru organizarea alegerilor locale parţiale pentru primarul general al municipiului Bucureşti, Consiliul Judeţean Buzău şi pentru primari în mai multe localităţi.

Despre sport și determinarea de a îți urma pasiunea cu Remus Boroiu

Ferma – Un nou început a adus în atenția spectatorilor personalități cât se poate de diferite, probe tot mai dificile și intrigi care s-au complicat cu fiecare săptămână. Printre concurenții din acest an, unul dintre cei mai bine pregătiți sportivi și mai deciși să meargă cât mai departe a fost Remus Boroiu, unul dintre finaliștii Ninja Warrior România 2018.

Eleganța lui VLAD (Adrian Nartea) din serial

Încă de la lansarea primului episod din producția VLAD, fiecare dintre cei care am urmărit cum au avansat intrigile, am putut observa ținutele elegante purtate de actorul principal. Adi Nartea a impresionat la fiecare apariție prin zâmbetul sau seriozitat

Recomandări
Nicușor Dan, despre drona explodată la Constanța: Tehnologie nouă, suntem în proces de adaptare. Nu a existat greșeală umană

Președintele României a mers sâmbătă în Constanța, după ce vineri, în port, o dronă maritimă ucraineană s-a autodetonat. 

Putin refuză să oprească războiul, dar propovăduiește democrația: ”Asta îi sfătuiesc pe toți”. Supărat că a fost făcut bătrân

Vladimir Putin exclude categoric o întrevedere față în față cu Volodimir Zelenski. Și a condamnat tonul, pe care l-a numit „insolent”, al scrisorii deschise în care liderul de la Kiev i-a lansat invitația.

Natalie Musteață, regizoarea de origine română premiată cu Oscar, i se destăinuie Andreei Esca: ”Pare atât de absurd”

Regizoarea de origine română Natalie Musteață și partenerul ei, artistul Alexandre Singh, au câștigat anul acesta Oscarul pentru cel mai bun scurtmetraj.