Însă, pe măsură ce planeta se încălzește și valurile de căldură devin tot mai frecvente, această situație începe să se schimbe.
Potrivit Departamentului pentru Energie al SUA, aproximativ 90% dintre americani au aer condiționat în locuință. În Europa, deși clima este comparabilă în multe regiuni, procentul este de doar aproximativ 20%, cu diferențe importante între state.
Citiți articolul integral pe spotmedia.ro.